Kadeci Czarnych Radom w ćwierćfinale mistrzostw Polski

/sid/
Siatkarze Czarnych Radom awansowali z kompletem zwycięstw do ćwierćfinałów mistrzostw Polski kadetów. Najlepszym zawodnikiem turnieju jednej ósmej mistrzostw Polski w Lublinie został przyjmujący radomian Daniel Chudzik.

Czarni pokonali kolejno gospodarzy, TPS Lublin, BAS Piech Białystok i Karpaty Krosno. Trzy zwycięstwa pozwoliły podopiecznym Andrzeja Sitkowskiego awansować do ćwierćfinału mistrzostw Polski kadetów.
Tym samym radomski klub wprowadził trzecią grupę wiekową na ten szczebel rozgrywek. Juniorzy już zapewnili sobie miejsce w finale. Młodzicy, podobnie jak kadeci wywalczyli awans do ćwierćfinału.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, tym bardziej, że zagraliśmy bez jednego z podstawowych zawodników - przyznał po turniej Sitkowski. - Drużyna zagrała dobry turniej i nie pozostawiła rywalom złudzeń, kto jest najlepszy.

Czarni zagrają w turnieju ćwierćfinałowym w Andrychowie, który rozpocznie się 20 kwietnia.

TPS Lublin - Czarni Radom 1:3 (26:24, 20:25, 23:25, 15:25), Czarni - BAS Piech Białystok 3:0 (25:17, 25:13, 25:17), Czarni - Karpaty Krosno 3:1 (25:19, 20:25, 25:21, 25:17).
Czarni: Firlej, Gęborys, Surmacz, Piotrowski, Chudzik, Gędaj - Filipowicz (libero) oraz Trzos, Sobański, Kalenik, Korwin.