Kadeci Czarnych Radom w półfinale mistrzostw Polski

/sid/
Prowadzona przez Krzysztofa Jaskulskiego (z prawej) drużyna kadetów Czarnych Radom powtórzyła sukces drużyny juniorów, prowadzonej przez Andrzeja Sitkowskiego (z lewej) i awansowała do półfinału mistrzostw Polski. J. Stobiecki
Drużyna Czarnych Radom awansowała do półfinału mistrzostw Polski kadetów. W turnieju ćwierćfinałowym radomianie wygrali wszystkie trzy spotkania, przegrywając jednego seta.

Udział w ćwierćfinałowym turnieju, rozgrywanym w Białej Podlaskiej siatkarze Czarnych rozpoczęli od zwycięstwa nad zespołem Volley5 Piotrków Trybunalski. Wynik w poszczególnych setach mógłby wskazywać na łatwą wygraną radomian, spotkanie miało jednak zacięty przebieg. Dobrze wyszkolona technicznie ekipa z Piotrkowa dobrze spisywała się szczególnie w obronie. Podopieczni Krzysztofa Jaskulskiego znaleźli jednak na nich sposób i zdołali rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść.

Drugi z rywali, GKPS Gorlice stawiał jeszcze bardziej za-cięty opór, rozpoczynając mecz od wygrania seta. W każdej kolejnej partii rosła jednak przewaga radomian, którzy czwartą odsłonę wygrali do 14. Zwycięstwo zapewniło Czarnym awans do półfinału mistrzostw Polski kadetów. Ostatni mecz z gospoda-rzami, Serbinów Biała Podlaska nie miał znaczenia dla układu tabeli. Trener Krzysztof Jaskulski, po wygraniu pierwszego seta zdecydował się na serię zmian, wprowadzając na boisko w dwóch kolejnych odsłonach zmienników, którzy spisali się bardzo dobrze, zapewniając Czarnym trzecie zwycięstwo. Najlepszym zawodnikiem ćwierćfinału został Łukasz Łapszyński.

- Jestem bardzo zadowolony z wyników, awansu i tego, że pograli wszyscy zawodnicy - przyznał po turnieju Jaskulski. - Mamy dwie drużyny w półfinałach mistrzostw kraju, juniorów i kadetów. To ogromny sukces naszego klubu.

Radomianie w półfinale zagrają prawdopodobnie w Malborku, w połowie maja. Zmierzą się z Jurandem Malbork, Skrą Bełchatów i Treflem Gdańsk.

RCS Czarni Radom - Volley5 Piotrków Trybunalski 3:0 (25:17, 25:17, 25:20); Czarni - GKPS Gorlice 3:1 (21:25, 25:22, 25:18, 25:14), Czarni - Serbinów Biała Podlaska 3:0 (25:19, 27:25, 25:21).
W innych meczach: Serbinów - Gorlice 0:3, Serbinów - Piotrków 2:3, Piotrków - Gorlice 2:3; końcowa kolejność: 1. Czarni, 2. Gorlice, 3. Piotrków, 4. Serbinów; awans do półfinału - Czarni i Gorlice.
Czarni: Zugaj, Sroczyński, Orczyk, Łapszyński, Grzechnik, Kamiński - Deja (libero) oraz Jędraszek, Słomka, Przeklasa, Sołśnia, Faryna.