Kamil Walczyk z klubu Zabiegany Skaryszew wygrał bieg Stalowa Dycha w Stalowej Woli

Antoni Sokołowski
Zwycięzca biegu głównego - Kamil Walczyk z klubu Zabiegany Skaryszew.
Zwycięzca biegu głównego - Kamil Walczyk z klubu Zabiegany Skaryszew. Zdzisław Surowlaniec
Bieg uliczny VIII Stalowa Dycha na dystansie 10 kilometrów zorganizował w sobotę Stalowowolski Klub Biegacza. W niewiarygodnym czasie w wyścigu z bardzo silną obsadą uczestników Mistrzostw Polski zwyciężył Kamil Walczyk ze Skaryszewa.

Reprezentant Zabieganego Skaryszewa dystans biegu pokonał w 31.35 minut. Pogoda była wymarzona na tego typu imprezę, było słonecznie, ale nie upalnie. Do biegu zgłosiło się 400 zawodników, dopuszczonych zostało 250. Start i meta były na ulicy 1 Sierpnia przy Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Zawodnicy biegli przez ulice 1 Sierpnia – Hutniczą – Ofiar Katynia – Kwiatkowskiego – Orzeszkowej – Niezłomnych – Podleśną – 1 Sierpnia.

- W tym biegu nie liczyłem na nic. Na starcie pojawili się Lebioda, Dragan i Wojciechowski. Wszystkie znaki na niebie wskazywały, że to oni zajmą całe podium. W porównaniu ze mną to gwiazdy i nie chciałem się nawet oszukiwać – mówi zwycięzca.

Jako trzeci na mecie zameldował się również reprezentant regionu radomskiego Stanisław Lebioda z RLTL ZTE Radom. Zawodnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali na mecie pamiątkowy medal. Zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacjach generalnych open kobiet i mężczyzn otrzymali puchary i nagrody pieniężne (300, 200, 100 złotych). Zdobywcy miejsc I-V w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali nagrody pieniężne (200, 150, 100, 70, 50 złotych) oraz puchary.