Najwięcej punktów dla Rosy zdobył Piotr Kardaś
Najwięcej punktów dla Rosy zdobył Piotr Kardaś S. Wykrota
Koszykarze gościli w Bydgoszczy

Koszykarze Rosy Radom odnieśli wyjazdowe zwycięstwo z Astorią Bydgoszcz.

Wydawało się, że po fatalnej pierwszej połowie w wykonaniu radomian, Astoria nie da sobie wydrzeć wygranej. W 25 minucie gospodarze prowadzili już 58:41.

Po przerwie Rosa była zupełnie inną drużyną. Świetnie broniła i poprawiła przede wszystkim skuteczność. Przewaga gospodarzy błyskawicznie topniała i na niespełna cztery minuty przed końcem podopieczni trenera Piotra Ignatowicza wyszli na prowadzenie i wygraną dowieźli do samego końca.

Astoria Bydgoszcz - Rosa Radom 69:81 (24:20, 25:13, 10:19, 10:29)

Astoria: Szyttenhol 14 (1), Paul 11, Gliszczyński 8 (2), Grzesiński 8 (2), Plebanek 8 (2) oraz Laydych 8 (2), Bierwagen 6, Trela 3, Robak 2, Szopiński 1.

Rosa: Kardaś 14 (2), Wiekiera 14 (2), Donigiewicz 11 (1), Nikiel 11, Przybylski 4 oraz Zalewski 11, Radke 8, Podkowiński 4, Maj 3, Cetnar 1, Urbaniak 0, Piros 0.

Więcej o meczu w poniedziałkowym "Echu Sportowym"