Karatecy z klubu Mushin Szydłowiec przywieźli cztery medale z turnieju w Skarżysku

Piotr Stańczak
Drużyna z Szydłowca wywalczyła na skarżyskich matach cztery medale. Przed nią kolejne starty w Końskich oraz Kielcach. Archiwum klubowe
Cztery medale przywieźli reprezentanci Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin podczas Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin, który odbył się w minioną sobotę 7 października w Skarżysku-Kamiennej.

Batalię organizował Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin Karate”. Wystartowało 315 zawodników i zawodniczek z 26 klubów. Zdecydowaną większość stanowili reprezentanci ośrodków z różnych części Polski, dojechały też dwie ekipy z Kaliningradu z Rosji.

Czwórka podopiecznych szydłowieckiego klubu stanęła na podium. Złote medale wywalczyli: Dominika Banaszczyk (kategoria wiekowa 8-9 lat, wagowa powyżej 30 kilogramów) i Adrian Winecki (14-15 lat, do 60 kg). Brązowe krążki zdobyli: Kacper Janka (12-13 lat, do 45 kg) oraz Mikołaj Bąk (10-11 lat, do 35 kg).

Dla szydłowieckich wojowników był to pierwszy start w nowym sezonie 2017-18. W Skarżysku do boju poprowadzili ich trenerzy: Mariusz Szymkiewicz, Zbigniew Kozłowski oraz Robert Kijak. W sędziowskiej ekipie znalazł się natomiast Marek Pielas. W sumie klub Mushin reprezentowała dziewiątka zawodników. W ostatniej chwili z kadry wypadł z powodu choroby Adam Bąk.

Do Końskich, Kielc i Ełku

Szydłowianie po raz trzeci z rzędu walczyli w turnieju na skarżyskiej ziemi. Podczas otwarcia prezes Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin, shihan Remigiusz Karpiński wręczył pamiątkową nagrodę senseiowi Zbigniewowi Zaborskiemu, szefowi Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin Karate” z okazji 40-lecia uprawiania tej sztuki walki oraz 30-lecia pracy trenerskiej w mieście nad Kamienną. Karpiński jest dobrze znany szydłowieckim wojownikom, ocenia ich podczas egzaminów na wyższe stopnie uczniowskie.

Reprezentanci Mushin przygotowują się obecnie do turnieju ogólnopolskiego, który odbędzie się 22 października w Końskich. Sześć dni później wystartują w Kielcach, zaś 19 listopada ponownie w Końskich. 28 października szydłowieccy trenerzy wyjadą z kolei do Ełku, gdzie wezmą udział w seminarium z Hiszpanem Juanem Carlosem Escalerą.