Karne nie dla Pilicy Białobrzegi - relacje z Pucharu Polski

Sylwester SZYMCZAK
W meczu z Okęciem, dobre sytuacje do zdobycia gola miał Jarosław Karolewski (na pierwszym planie z prawej). T. Klocek
Szydłowianka Szydłowiec awansowała do dalszej fazy Pucharu Polski. Mecz w Zwoleniu się nie odbył i został przeniesiony do Radomia na wtorek.

Pogoda spłatała figla. Sędziowie nie dopuścili w niedzielę do pucharowego meczu pomiędzy Zwolenianką, a Bronią Radom. Z awansu do dalszej fazy piłkarskiego Pucharu Polski może cieszyć się Szydłowianka.

PILICA BIAŁOBRZEGI - Okęcie Warszawa 1:1 (0:0), dogrywka 1:1, karne 1:2.
Karolewski 95 - Prażuch 117.
Pilica: Bolek - Wojtysiak (46 Kszczotek), Banachowicz, Siara, Jakóbiak, Mazur, Kacprzak, Stępniewski, Kulej (65 Najdzik), Karolewski, Orłowski (46 Tkaczyk).
Chociaż Pilica, przez cały mecz była zespołem lepszym, to jednak przez własną nieskuteczność i brak szczęścia musiała pożegnać się z pucharem.

BOLEK BRONI I NIE STRZELA

Regulaminowe 90 minut nie przyniosło gola, mimo że białobrzeżanie zmarnowali kilka dogodnych okazji. Najlepszą miał Jarosław Karolewski, który przegrał pojedynek sam na sam ze stołecznym golkiperem. Również w dogrywce, ten sam zawodnik powinien trafić do siatki w wybornych sytuacjach. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach. W 117 min, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Okęcie zdołało wyrównać i doprowadzić do dogrywki.
Adam Bolek, bramkarz Pilicy, mógł zostać bohaterem w serii rzutów karnych. Zdołał obronić trzy "jedenastki", ale jego koledzy Jarosław Karolewski, Bartosz Kszczotek i Kamil Tkaczyk, też nie trafiali do bramki. Bolek, sam przestrzelił ostatni rzut karny i Okęcie awansowało do kolejnej rundy.

Błękitni Gąbin - SZYDŁOWIANKA SZYDŁOWIEC 2:4 (1:1).

Kowalczyk 41 z karnego, Ciupiński 47, Kurbiel 50, Kiljański 90 dla Szydłowianki.
Szydłowianka: Wieczorek - Różański, Gogacz, Kowalczyk, Kobylarczyk, Ludew, Kurbiel (80 Czubak), Kiraga (46 Sniegocki), Gołębiowski (75 Ogar,), Ciupiński i Kiljański oraz Śniegocki, Czubak.
Piłkarze z Szydłowca jechali do odległego Gąbina (ponad 200 kilometrów) z lekką obawą. Błękitni, to lider płockiej klasy okręgowej, który jesienią wygrał wszystkie 15 spotkań.

DOBRA DRUGA POŁOWA

Na boisku jednak niespodzianki nie było i czwartoligowa Szydłowianka zasłużenie wygrała. Jeszcze do przerwy mecz miał wyrównany przebieg, ale już w pierwszych minutach drugiej odsłony gracze z Szydłowca wybili gospodarzom zwycięstwo z głowy. Najpierw Daniel Ciupiński, a chwilę później Szymon Kurbiel trafili do siatki i w 50 minucie było 3:1 dla gości.

ZWOLENIANKA ZWOLEŃ - BROŃ RADOM - mecz się nie odbył, ze względu na fatalne boisko w Zwoleniu. Pojedynek najprawdopodobniej odbędzie się we wtorek, o godzinie 16, na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Radomiu.

- Zwolenianka jest gospodarzem tego spotkania i jeśli w poniedziałek uda się działaczom tego klubu załatwić boisko, to zagramy w Radomiu - mówi Artur Kupiec, trener Broni.

W innych meczach: Legion Warszawa - KS Piaseczno 1:0 (0:0), Legionovia Legionowo - GLKS Nadarzyn 1:3 (0:0), Kormoran Łąck - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (0:2), Mazovia Mińsk Mazowiecki - MKS Mława 0:2 (0:2), Przyszłość Włochy - Radomiak 1910 S.A. Radom 0:3 (walkower), Polonia II Warszawa - Mazur Karczew 0:3 (walkower), Mszczonowianka Mszczonów - Amur Wilga 3:0 (walkower). Wolny los otrzymały: Józefovia Józefów, Kryształ Glinojeck, Nadnarwianka Pułtusk, Narew Ostrołęka.