Karol Grabda, biegacz z Mirowa drugi w Radomskim Maratonie Trzeźwości

PST
Karol Grabda (na pierwszym planie z lewej) na mecie maratonu ze zwycięzcą Rafałem Czarneckim oraz Tadeusz Kraską (w środku) ze Stowarzyszenia Biegiem Radom. Archiwum prywatne
Karol Grabda z Mirowa zajął drugie miejsce w dwunastym Radomskim Maratonie Trzeźwościowym, który odbył się w minioną niedzielę, 3 września.

Impreza odbyła się w Puszczy Kozienickiej. Organizowało ją Stowarzyszenie Biegiem Radom. Uczestnicy rywalizowali na trzech dystansach - 10 kilometrów, półmaratonie (21 km) i maratonie (42 km). W najdłuższym biegu mirowianin Karol Grabda (reprezentuje Biegiem Radom) osiągnął czas 2.56,06 i uplasował się na drugiej pozycji. Kwestia zwycięstwa rozstrzygnęła się na samym finiszu, nasz zawodnik uległ o pięć sekund Rafałowi Czarneckiemu, na co dzień biegaczowi i trenerowi lekkoatletów STS Skarżysko-Kamienna. Trzecią lokatę na królewskim dystansie zajął Romuald Pruszyński z Puław (2.58,17).

Grabda przygotowuje się już do kolejnego startu, będzie to piąty Iłżecki Półmaraton Charytatywny. Zostanie rozegrany w przyszłą niedzielę 17 września.