Karol Mochocki bliski tytułu mistrza Polski

/sid/
Karol Mochocki z Radomskiego Towarzystwa Motocyklowego przybliżył się do wywalczenia kolejnego tytułu mistrza Polski J. Stobiecki
Nowe sukcesy zawodnika Radomskiego Towarzystwa Motocyklowego.

W wyścigach klas S1 i open, piątej rundy mistrzostw Polski supermoto zajął trzecie miejsca, przybliżając się do zdobycia tytułu mistrza kraju.

Mochocki, ze względu na kłopoty rodzinne miał w ogóle nie wystartować w zawodach. Ostatecznie zdecydował jednak, że podejmie walkę. Były to jednak niezwykle trudne dla motocyklisty RTM starty. W obu wyścigach klasy open, pochodzący z Suchedniowa zawodnik radomskiego klubu finiszował na 3. miejscu, co dało mu trzecią lokatę w rundzie. Zwyciężył Piotr Kaczorowski z Cross Lublin, zmniejszając stratę do Mochockiego do zaledwie 6 punktów.

W klasie S1 Mochocki również finiszował dwukrotnie jako trzeci i również utrzymał dzięki temu pozycję lidera klasyfikacji mistrzostw. Drugi z radomian, Remigiusz Rutka ukończył wyścig klasy 250 na 5. pozycji, zachowując 4. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Ostatnia runda mistrzostw Polski rozegrana zostanie 26 września na torze w Starym Kisielinie. Mochocki ma duże szanse na kolejne dwa tytuły mistrza kraju. Wiadomo również, że po zakończeniu mistrzostw Polski, Mochocki wystartuje w reprezentacji Polski we Francji w drużynowych mistrzostwach świata.