Karolina Jaroszek czwarta w Polsce (Radom)

/W.Ł./
Karolina Jaroszek, czwarta lekkoatletka w Polsce w biegu na 110 metrów przez płotki. Jerzy Stobiecki.
Podopieczna trenera Marcina Waśniewskiego zajęła najgorsze dla sportowca miejsce.

Karolina Jaroszek mimo, że dwukrotnie poprawiała rekord życiowy w biegu na 100 metrów przez płotki na lekkoatletycznych mistrzostw Polski seniorów w Bydgoszczy nie zdobyła medalu.

W serii eliminacyjnej lekkoatletka ZTE Radom zajęła drugie miejsce. Wynikiem 13.87 sekundy ustanowiła rekord życiowy. W finale pobiegła jeszcze lepiej, uzyskując czas 13.85 sekundy, ale rywalki okazały się jeszcze szybsze.

Zwyciężyła Karolina Tymińska (SKLS Sopot) - 13.37 sekundy, przed Zuzanną Leszczyńską (AZS AWFiS Gdańsk) - 13.62 sekundy i Karolina Kołaczek (Trójka Sandomierz) - 13 68 sekundy.

W biegu na 3000 metrów z przeszkodami Danuta Woszczek z Olimpu Kozienice zajęła dziewiąte miejsce. Ten dystans przebiegła w najlepszym tegorocznym czasie 10.26.83 minuty.

W eliminacjach biegu na 400 metrów przez płotki, klubowa koleżanka, Anna Pacholska uzyskała czas 61.82 sekundy, który nie pozwolił jej zakwalifikować się do finału.

W mistrzostwach w biegu na 100 metrów przez płotki z powodu kontuzji nie wystartował Kacper Korneli ze Starówki Radom.