Karta Rodzina Plus w Radomiu. Będą tańsze bilety

  Karta Rodzina Plus w Radomiu. Będą tańsze bilety

  ik

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Karta Rodzina Plus w Radomiu. Będą tańsze bilety
  Osoby z kartą Rodzina Plus będą mogły kupować bilety z 25 procentową zniżką. W poniedziałek miejscy radni podjęli stosowną uchwałę. Jak informuje Urząd Miejski ulgi zaczną obowiązywać jeszcze w maju.
  Karta Rodzina Plus w Radomiu. Będą tańsze bilety

  Jakie jeszcze ulgi dla rodzin?

  Jakie jeszcze ulgi dla rodzin?


  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem od 1 maja ulgi mogłyby zacząć obowiązywać. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dla uczestników programu proponuje bilety wstępu w cenie 2 złotych od osoby na: baseny Orka i Delfin oraz aquaparku Neptun (za godzinę), wejście na lodowisko, wypożyczenie łyżew oraz sprzętu pływającego nad zalewem na Borkach. "Amfiteatr" przyznaje 50 procentowe ulgi na bilety wstępu na koncerty organizowane w swoich obiektach. "Amfiteatr" i podległa mu "Kuźnia Talentów" przy ulicy Daszyńskiego będą stosowały 50 procent ulgi przy opłatach za zajęcia płatne dla dzieci i dorosłych. Do wyboru będą jedne zajęcia dla członka rodziny. Radomska Orkiestra Kameralna będzie sprzedawał bilety na swoje koncerty o 20 procent taniej. Dom Kultury Borki zaprasza na naukę rysunku i śpiewy za 10 złotych od osoby na miesiąc. 25 złotych uczestnicy programu zapłacą za miesiąc nauki gry na instrumentach. Dom Kultury Idalin proponuje ulgi w opłatach od 25 do 50 procent. Miejska Biblioteka Publiczna za darmo będzie wydawała karty biblioteczne. Teatr Powszechny będzie stosował 40 procent bonifikaty od ceny biletu na przedstawienie.  Wspomniana Karta to system ulg dla rodzin, w których wychowuje się troje lub więcej dzieci. Wcześniej zniżki zaproponowały dla nich miejskie domy kultury.

  BILETY PO UCHWALE

  W poniedziałek radni przyjęli uchwałę, która zapewnia posiadaczom Karty tańsze bilety. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zaproponował, aby zniżki dotyczyły tylko biletów okresowych.

  - To dobrze, że będą takie ulgi. Ale czym innymi jest kupienie trzech, a czym innym pięciu biletów miesięcznych - mówi Marek Szary z Prawa i Sprawiedliwości. - Dobrze byłoby, aby te zniżki miały charakter rosnący, im więcej dzieci, tym tańsze bilety.

  - Pozostawmy ceny biletów tak, jak są w projekcie uchwały. To 25 procentowa bonifikata - przekonywał Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej. - Niech ten program zacznie funkcjonować, będziemy mu się przyglądać i zmieniać.

  Rodziny wielodzietne będą mogły kupować bilety po następujących cenach: miesięczny na wszystkie linie ma kosztować 66 złotych - bilet normalny i 33 złote - bilet ulgowy (bez ulgi odpowiedni 88 i 44 złote). 30 dniowy bilet okresowy bez ulgi kosztuje 88 złote, członkowie rodzin wielodzietnych kupią go za 66 złotych - normalny i 33 złote ulgowy. Bilet 15 dniowy na wszystkie linie: bilet normalny - 36 złotych oraz bilet ulgowy - 18 złotych.

  BĘDĄ WYDAWAĆ KARTY

  - W maju będziemy wydawać pierwsze Karty Rodzina Plus i w tym momencie zaczną obowiązywać ulgi, dla tych którzy już będą je mieli - mówi Katarzyna Piechota - Kaim, rzecznik prasowy prezydenta Radomia.

  Do tej pory do programu zgłosiło się około 300 rodzin. Urząd Miejski oczywiście wciąż przyjmuje wnioski o wydanie kolejnych kart. Póki co ich posiadacze będą mogli korzystać ze zniżek zaproponowanych przez instytucje podległe miastu. Ale zgłaszają się też prywatne firmy, które chcą przyznać ulgi członkom dużych rodzin.

  Ośrodek Emaus diecezji radomskiej w Turnie koło Białobrzegów, oferuje posiadaczom Karty Rodzina Plus trzydziestoprocentową zniżkę na noclegi i wyżywienie, a także na wypożyczenie kajaków na spływy.

  Zakład Foto Sentia przy ulicy Traugutta w Radomiu proponuje zaś objętym programem Karty Plus rodzinom wielodzietnym możliwość skorzystania ze swoich usług z dziesięcioprocentowym upustem.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ