Kartingowe Mistrzostwa Polski: Norbert Stańczyk wygrywa w Radomiu (zdjęcia)

/sid/
Michał Zając z Automobilklubu Radomskiego zajął 7. miejsce w wyścigu najliczniej obsadzonej klasy Rok 125. J. Stobiecki
Norbert Stańczyk z Automobilklubu Radomskiego wygrał IV rundę kartingowych mistrzostw Polski w klasie KF2, rozegraną na torze w Radomiu.
Kartingowe Mistrzostwa Polski w Radomiu

Kartingowe Mistrzostwa Polski

Pierwszego dnia zmagań, Stańczyk zajął w klasie KF2, 2. miejsce, za Jakubem Śmiechowskim z Automobilklubu Rzemieślnik Warszawa. W niedzielnych wyścigach udanie zrewanżował się rywalowi, wygrywając pewnie oba wyścigi i inkasując komplet punktów Dzięki zwycięstwu, w klasyfikacji sezonu Stańczyk zmniejszył stratę do Śmiechowskiego.

Trzech radomskich kierowców wystartowało w wyścigach najliczniej obsadzonej klasy Rok 125. Wszyscy to tegoroczni debiutanci. Najlepiej poradził sobie Michał Zając, który w sobotę zajął 7. miejsce. W pierwszym wyścigu radomski kierowca je-chał przez pewien czas nawet na piątej pozycji, jednak jego błąd wykorzystali dwa rywale. Drugi z radomian, Witold Iłłakowicz finiszował na 10. miejscu. Pięć pozycji niżej sklasyfikowany został Piotr Zadrożny.