Katarzyna Kwoka, chodziarka z Radomia zdobyła złoty medal!

/sid/
Katarzyna Kwoka, lekkoatletka ZTE Radom wywalczyła złoty medal halowych mistrzostw Polski w chodzie na 3 kilometry. J. Stobiecki
Katarzyna Kwoka, lekkoatletka ZTE Radom, wywalczyła złoty medal halowych mistrzostw Polski w chodzie na 3 kilometry. Wynikiem 12 minut i 21,40 sekundy poprawiła rekord życiowy. Do poprawienia rekordu Polski zabrakło 4 sekund.

W czasie weekendu, w Spale, rozegrano halowe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. W stawce najlepszych nie zabrakło radomian. ZTE Radom wystawiło sześcioosobową reprezentację.

Jako pierwsze do walki o medale przystąpiły płotkarki, Karolina Jaroszek, ubiegłoroczna brązowa medalistka halowych mistrzostw Polski oraz Martyna Mąkosa, debiutująca w gronie seniorek. Obie radomianki wystartowały w pierwszym biegu eliminacyjnym i obie awansowały do finału. W biegu decydującym o medalu radomianki pobiegły na miarę swoich możliwości. Tuż za podium, z wynikiem 8,53 sek., najlepszym w tym sezonie finiszowała Jaroszek. Na 5. miejscu, z rekordem życiowym 8,57 sek. finał ukończyła Mąkosa. Wygrała Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz z czasem 8,38 sek. Jedyny w gronie seniorów radomianin, Jakub Smoliński wystartował w biegu na 400 metrów. Z rekordem życiowym 48,33 sek. zajął 12. miejsce.

Największe nadzieje kibice wiązali ze startem Katarzyny Kwoki w chodzie na 3 km. Zawodniczka ZTE nie zawiodła. Po kapitalnym finiszu na ostatnich 170 metrach, wywalczyła złoty medal, z rekordem życiowym 12 min. 21,40 sek. Na mecie miała ponad 10 sek. przewagi nad Pauliną Buziak z Sokoła Mielec. Zawodniczce radomskiego klubu zabrakło 4 sekund do poprawienia rekordu kraju, który od 19 lat należy do Katarzyny Radtke, ale uzyskała drugi w historii czas na tym dystansie. Druga z radomianek, Jolanta Karaś zajęła z czasem 14 min. 40,55 sek. 5. miejsce.

- Kaśka kontrolowała sytuację przez cały dystans - relacjonował Artur Błasiński, trener ZTE. - Widać, że jest w bardzo dobrej dyspozycji. Za dwa tygodnie w Lugano będzie walczyć o minimum na mistrzostwa świata w Moskwie.
W konkursie skoku wzwyż, Aneta Rydz, mistrzyni Polski juniorek, zajęła 8. miejsce, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 175 centymetrów. Wygrała Kamila Stepaniuk z Podlasia Białystok z wynikiem 188 cm.