Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kiedyś Radom miał 0, a teraz 235 milionów długu! - alarmuje opozycja

Janusz PETZ [email protected]
- Powinniśmy robić jak najwięcej, ale nie możemy zostawiać po sobie spalonej ziemi – mówił Krzysztof Gajewski.
- Powinniśmy robić jak najwięcej, ale nie możemy zostawiać po sobie spalonej ziemi – mówił Krzysztof Gajewski. Janusz Petz
Nie milkną dyskusje na temat megakredytu w wysokości 200 milionów złotych jaki zamierzają zaciągnąć władze Radomia.

- Przez dwie pierwsze kadencje samorządu w wolnej Polsce Radom był bez długów. 5 prezydentów miasta zadłużyło miasto na 74 miliony złotych. Tymczasem za kadencji Andrzeja Kosztowniaka dług urósł do 235 milionów złotych. Obecny prezydent przebił wszystkich poprzedników - mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej Krzysztof Gajewski, radny ugrupowania Radomianie Razem, który w radomskiej Radzie Miasta zasiada od wielu lat.

Według jego prognoz w związku z koniecznością obsługi kredytu w najbliższej przyszłości Radom będzie mógł przeznaczać na inwestycje zaledwie 60 milionów złotych rocznie.

- To będzie zaledwie 25 procent tego co się obecnie inwestuje. Cofniemy się więc w tej dziedzinie do lat 1996-98. Uważam, że powinniśmy robić jak najwięcej, ale nie możemy zostawiać po sobie spalonej ziemi - mówił Krzysztof Gajewski.

Inny radny tego ugrupowania Kazimierz Woźniak skarżył się, że radni mają ograniczoną wiedzę na temat konsekwencji jakie dla budżetu miasta przyniesie zaciąganie kolejnych kredytów.

- Jakość materiałów jakie otrzymują radni znacznie się pogorszyła. Są rozbieżności w liczbach. Pomimo naszych nalegać nie możemy się doprosić o prognozę spłaty długów. Władze Radomia chwalą się, że uzyskaliśmy z programów unijnych 260 milionów złotych, a zestawień jakie dostajemy wynika, że są to kwoty nieporównywalnie mniejsze - mówił Kazimierz Woźniak.

Członkowie Radomian Razem oraz Radomskiego Samorządu Obywatelskiego zapowiadają stworzenie silnych list wyborczych w jesiennych wyborach samorządowych. - Rozmawiamy z bardzo różnymi ugrupowaniami. Chodzi o stworzenie mocnej alternatywy dla silnych partii politycznych. Wyborcy muszą mieć pewność, że głos oddany na naszą wspólną listę nie będzie stracony - powiedział Jarosław Kowalik, lider Radomskiego Samorządu Obywatelskiego.

W ugrupowaniu Radomianie Razem doszło ostatnio do zmian na najważniejszych stanowiskach. Z funkcji szefa Rady Programowej zrezygnował Zdzisław Marcinkowski, były prezydent Radomia. Jego miejsce zajął radny radomskiej Rady Miasta Mariusz Fogiel. Szefem klubu radnych w radzie został natomiast Krzysztof Gajewski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie