Kierowcy Automobilklubu Radomskiego na podium zawodów kartingowych

/sid/
Filip Wójcik (z numerem 15) wystartował w wyścigach trzech kategorii. Na najwyższym stopniu podium stanął w kategorii E 60. J. Stobiecki
Na torze Automobilklubu Radomskiego dobrze zaprezentowali się gospodarze.

Filip Wójcik zwyciężył w kategorii E 60, a kategoriach mini Rok i młodzik 60 zajął 2. miejsca. W kategorii junior Rok triumfował jego klubowy kolega Jakub Banaszak.

W gronie weteranów startujących w kategorii super Rok, wystartowało aż trzech radomian, w tym wujek Filipa, Marcin, były wielokrotny mistrz Polski oraz Sławomir Stańczyk, ojciec Norberta, ubiegłorocznego wicemistrza kraju, znany do tej pory głównie z roli dyrektora zawodów kartingowych.

Radomski tor w czasie weekendu gościł uczestników zmagań pucharów Rotax Max, Głównej Komisji Sportu Kartingowego oraz Ministra Sportu i Turystyki. Do zmagań przystąpiło 78 kierowców, z czego ośmiu radomian. Wielu zawodników startowało w kilku kategoriach. Do najbardziej "zapracowanych" należał Filip Wójcik, który walczył na torze aż w trzech kategoriach. Najlepiej zaprezentował się w E 60. Pierwszy wyścig ukończył na drugiej pozycji, ale w drugim nie dał już żadnych szans rywalom, prowadząc od startu do mety i zwyciężając w klasyfikacji generalnej zawodów. W kategoriach młodzik 60 i mini Rok musiał uznać wyższość Karola Lubasa z Automobilklubu Krakowskiego. Dobrze w wyścigach kategorii mini Rok zaprezentował się drugi z radomian, debiutujący w oficjalnych zawodach Mikołaj Rozwadowski, który finiszował na 7. miejscu i co istotne przejechał pełen dystans wyścigu tracąc do zwycięzcy zaledwie kilkanaście sekund.

Drugi z debiutantów, Marcin Troniarz w wyścigach kategorii junior Rok uplasował się na 4. miejscu, a zwyciężył kolejny z radomian Jakub Banaszak.

Najliczniejszą reprezentację radomianie wystawili w kategorii super Rok, w której ścigali się głównie weterani kartingowych torów. Jako pierwszy linię mety przekroczył Jarosław Kruk, były wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Tuż za nim finiszował Marcin Wójcik, równie utytułowany zawodnik z Radomia.