Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kino Studyjne Mazowieckiego Centrum Kultury Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na premierę filmu „Mała mama” WIDEO, ZDJĘCIA

Joanna Tomusiak
Joanna Tomusiak
Kino Studyjne w Radomiu zaprasza na filmy „Mała mama”, „Boscy”, „Książę”, „Spree”, „Duński kolekcjoner. Od Delacroic do Gauguina”, „Wielka wolność”. Zobacz program kina od piątku, 20 maja , do czwartku, 26 maja.

„Mała mama” Francja, dozwolony od lat 12, dramat/fantasy, piątek, środa i czwartek – godzina 14.15, niedziela – godzina 14.30, poniedziałek – godzina 12.30, wtorek – godzina 16.30. Czy potrafilibyśmy zaprzyjaźnić się ze swoim rodzicem, gdyby nasze wspólne drogi przecięły się w czasie, kiedy oboje byliśmy dziećmi? Taka sytuacja przytrafia się ośmioletniej Nelly, która spotyka rówieśniczkę łudząco podobną do swojej matki. To niecodzienne wydarzenie staje się punktem wyjścia do opowieści o przyjaźni, potrafiącej przekroczyć pokoleniowe bariery i zarazem studium potęgi dziecięcej wyobraźni. Céline Sciamma, autorka nagrodzonego w Cannes „Portretu kobiety w ogniu”, w swoim najnowszym filmie porusza motyw przepracowywania żałoby (bohaterów poznajemy w momencie odejścia nestorki rodziny), jednak na pierwszy plan wydobywa niezwykłą czułość rodzinnych relacji i celebruje ciekawość świata, którą zaraża nas młodziutka Nelly.

„Boscy” Hiszpania, dozwolony od lat 15, komedia/dramat, piątek – godzina 15.45, sobota – godzina 16, niedziela – godzina 20, poniedziałek – godzina 14, wtorek – godzina 14.15, środa i czwartek – godzina 17.45. Ekscentryczny milioner postanawia stworzyć film, dzięki któremu zapisze się w historii. Aby tego dokonać, sięga po najlepszych z najlepszych. Na fotelu reżysera zasiada więc równie słynna co kontrowersyjna Lola Cuevas (Penélope Cruz), która do głównych ról w filmie angażuje prawdziwe legendy w swoim fachu. Jej wybór pada na hollywoodzkiego amanta Félixa Rivero (Antonio Banderas) oraz ikonę teatru Ivána Torresa (Oscar Martínez). Problem w tym, że obaj panowie, choć w swoich kategoriach osiągnęli i zdobyli już wszystko, cierpią na przerost ego i delikatnie mówiąc, nieszczególnie za sobą przepadają. Żeby sprostać zaskakującym pomysłom Loli, aktorzy z najwyższej półki będą musieli znaleźć jednak wspólny język i zmierzyć się z dziedzictwem własnych karier. Pytanie tylko, kto z nich pozostanie na placu boju, kiedy po raz pierwszy wybrzmi słynne: „Kamera i… akcja!”?

„Książę” Wielka Brytania, dozwolony od lat 15, dramat/komedia, piątek, niedziela i wtorek – godzina 18, sobota, środa i czwartek – godzina 20, poniedziałek – godzina 16.15. Wielką Brytanią wstrząsa szokująca wiadomość o zuchwałym skoku na Galerię Narodową. Policja twierdzi, że za kradzieżą bezcennego portretu Księcia Wellingtona pędzla wielkiego Goyi, stoi prawdopodobnie potężna międzynarodowa szajka. Czytając te wiadomości skromny taksówkarz Kempton Bunton nie może powstrzymać śmiechu. Bezcenny Książę ukryty jest bowiem w jego własnej szafie w skromnym domu w Newcastle. Bunton lubi swoje proste życie, kocha żonę i synów, ale nie znosi wszelkiej niesprawiedliwości. Pod tym względem jest niepoprawnym idealistą, co nierzadko wpędza go w mniejsze lub większe kłopoty. Kradzież bezcennego obrazu to z pewnością jego największy życiowy wyskok, ale cel jak zawsze jest szlachetny. Kempton w anonimowych listach proponuje władzom zwrot dzieła, pod warunkiem wprowadzenia pewnych świadczeń na rzecz najbiedniejszych. Gdy policja wpadnie na jego trop, Robin Hood z Newcastle będzie musiał zmierzyć się z brytyjskim wymiarem sprawiedliwości oraz, co gorsze, z gniewem własnej żony. W rolach głównych występują Helen Mirren, Jim Broadbent.

„Spree” USA, dozwolony od lat 15, komedia/thriller, piątek i wtorek – godzina 20, sobota i poniedziałek – godzina 18.15, środa i czwartek – godzina 15.45. „Spree” to drapieżna, wyprodukowana między innymi przez Drake’a i rozgrywająca się w całości na ekranach smartfonów i kamerek GoPro satyra na social media. Czarny humor i groteska mieszają się tu ze społeczną refleksją, a wydarzenia szybko nabierają niespodziewanego tempa. Całość opowiadana jest w intrygujący formalnie sposób znakomicie przystający do poetyki współczesnego internetu, dzięki czemu „Spree” wygląda jak jedyna w swoim rodzaju ekranizacja „GTA” doprawiona nawiązaniami do „American Psycho”. Patrzy się na to trochę jak na kompilacje wypadków z rosyjskich ulic – wiemy, że nie powinniśmy oglądać, ale nie możemy oderwać wzroku.

„Wielka wolność” Austria, dozwolony od lat 15, dramat, poniedziałek – godzina 20. Jest rok 1945. Hans przetrwał nazistowski obóz koncentracyjny, jednak nadal pozostaje za kratkami. Jeszcze przez dekady będzie wielokrotnie więziony na mocy słynnego paragrafu 175 za swoją homoseksualną orientację. W celi Hans spotyka Viktora, który odsiaduje wyrok za morderstwo. Przez lata w więzieniu to właśnie on jest osobą, z którą Hans spędza najwięcej czasu i stopniowo się do niego przywiązuje. Po niemal ćwierci wieku odzyskiwania i tracenia przez Hansa wolności, władze RFN postanawiają zluzować haniebny przepis. Czy Hans będzie w stanie odnaleźć się w nowej rzeczywistości?

„Duński kolekcjoner. Od Delacroix do Gauguina” Francja/Wielka Brytania, dozwolony od lat 12, dokumentalny, niedziela – godzina 16. Dzieła Moneta, Renoira czy Degasa na początku nie wzbudzały zainteresowania ani widzów, ani kolekcjonerów, jednakże znalazł się jeden biznesmen, który przewidział późniejszą sławę tych płócien. Duńczyk Wilhelm Hansen rozpoczął kolekcjonowanie odrzucanych przez mainstream obrazów pod koniec XIX wieku. Z upływem czasu stworzył gigantyczną kolekcję, która jest tematem tego filmu. Zawiera realistyczne obrazy Corota, Delacroix i Courbeta, pejzaże Moneta, Pissarra, Cézanne’e i Sisleya, a także portrety Degasa, Maneta, Morisota i Gonzalèsa. Wilhelm Hansen ufundował Ordrupgaard, słynne dziś kopenhaskie muzeum sztuki. Tam też zajrzy kamera i pokaże widzom jak najwięcej z kolekcji Hansena.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie