KKS Kozienice poniósł pierwszą porażkę w obecnym sezonie II ligi

Filip Węglicki
KKS Kozienice przegrał pierwszy mecz w tym sezonie. SMS PZPS Spała II pokonał kozienicki zespół 3:1. archiwum klubowe
Siatkarze Enei KKS-u Kozienice przegrali 1:3 z SMS PZPS Spała II w trzeciej kolejce drugiej ligi mężczyzn. Kozienicka drużyna pojedzie w sobotę do Tomaszowa Mazowieckiego na mecz z KS Lechią II.

KKS rozpoczął spotkanie z SMS PZPS Spała II w hali przy ulicy Głowaczowskiej w Kozienicach w składzie: Wojciech Ranecki, Jakub Baranowski, Maciej Kałasz, Michał Trąbka, Daniel Ostrowski, Piotr Skałbania i Robert Głogowski na libero.

Od pierwszego seta zapowiadały się spore emocje w tym meczu. Rywale KKS-u grali bardzo dobrze w przyjęciu i obronie, dzięki czemu mieli sporo okazji do kontr. Ta część spotkania zakończyła się wynikiem 25:23 dla drużyny z Kozienic. Drugą odsłonę KKS zaczął od kilku błędów. Kozienicki zespół walczył do końca w tym secie, ale finalnie przegrał go 22:25. Trzeci set zwiastował małą wojnę na parkiecie. Po początkowej grze punkt za punkt, kozieniczanie zostali w tyle. Spała mocno odjechała KKS-owi, a finalnie set skończył się 25:19 dla przyjezdnych. Czwarty set to znowu lepszy start gości i kolejna pogoń KKS-u. Na parkiecie wrzało, a po jednej z akcji posypały się aż trzy czerwone kartki, kolejno dla Głogowskiego, Jańczyka oraz trenera Spały. Niemniej jednak siatkarze ze Spały mieli kilka punktów przewagi. Przy stanie 20:24 dla SMS-u, KKS musiał zaryzykować. Kozienicki zespół obronił pierwszą piłkę meczową, potem asa dorzucił Obremski, ale przy kolejnej zagrywce Minio się pomylił. KKS przegrał tego seta do 22, a cały mecz 1:3.

Po trzech kolejkach KKS zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Wyżej jest Wola (8) i jako jedyna z kompletem oczek Arka (9). Po drugiej stronie stawki Lechia oraz AZS Olsztyn, bez dorobku punktowego.

22 października, w sobotę o godzinie 17 rozpocznie się mecz Enea KKS Kozienice – KS Lechia II Tomaszów Mazowiecki TCS. Spotkanie będzie rozgrywane w Arenie Lodowej przy ulicy Strzeleckiej 24/26 w Tomaszowie Mazowieckim. Kolejny rywal KKS-u będzie szukał przełamania w meczu z kozienicką drużyną. KS Lechia II po dwóch kolejkach ma na swoim koncie zero punktów. Zespół przegrywał w spotkaniu inaugurującym ligę z KS Metro Warszawa 1:3 oraz w pierwszym meczu wyjazdowym z MOS Wolą Tramwaje Warszawskie również wynikiem 1:3.

Enea KKS Kozienice oprócz meczu z KS Lechią II rozegra w październiku jeszcze jedno spotkanie. 29 października, w sobotę o godzinie 17 w hali przy ulicy Głowaczowskiej w Kozienicach, KKS podejmie obecnego lidera tabeli – CHKS Arkę Chełm. Zespół z Chełma przegrał w tym sezonie tylko jednego seta. Arka wygrywała 3:0 z AZS UWM Olsztyn, 3:0 z UKS Spartą Grodzisk Mazowiecki oraz 3:1 z KS Metro Warszawa.