Klasa okręgowa: Radośc w Przysusze, smutek w Przytyku

/SzS/
Trener Sokoła Przytyk Marcin Rolla ma powody do smutku.
W środę rozegrane zostały dwa zaległe spotkania piłkarskiej klasy okręgowej. Wielka radość zapanowała w Przysusze, bo Oskar zapewnił sobie praktycznie utrzymanie w lidze.

Wciąż nie wiadomo ile zespołów spadnie z klasy okręgowej. Będzie to wiadome dopiero po meczach barażowych o miejsca w czwartej lidze. Na pewno spadnie cztery zespoły, a niewykluczone, że do klasy będzie musiało "polecieć" aż sześć.

Oskar Przysucha - Sokół Przytyk 1:0 (1:0), Tomasik 22.

Był to bardzo ważny mecz dla układu tabeli. Faworytem był Oskar, który wiosną odniósł już osiem zwycięstw. Wczoraj to jednak Sokół był stroną dominującą i miał więcej z gry. Mała to radośc dla Przytockich kibiców, skoro drużyna przegrała i praktycznie spadła do klasy A.
Jedyny gol padł w 22 minucie w zmieszaniu podbramkowym podczas egzekwowania rzutu rożnego. Przytomnie zachował się Grzegorz Tomasik i z bliska trafił do siatki.
W 60 minucie powinno być 1:1, Radosław Deja trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Ostatnie minuty to już rozpaczliwa obrona gospodarzy.

KS Magnuszew - Oronka Orońsko 1:1 (1:0), Domeradzki 23 z karnego - K. Czarnecki 87

- Takiego meczu to już dawno nie mieliśmy. Nie wykorzystaliśmy aż pięć przysłowiowych "setek" i rzutu karnego, a remis zapewniliśmy sobie dopiero w końcówce - mówił po meczu Marcin Janik, trener Oronki.

W 73 minucie Kamil Czarnecki podchodził do rzutu karnego i strzelił zbyt lekko. Jego strzał zdołał obronić golkiper Magnuszewa. Tuż przed końcem Czarnecki się zrehabilitował i trafił do siatki. Remis dał zespołowi z Orońska utrzymanie w klasie okręgowej.