Klęska Hydrotruck Sportowej Czwórki Radom i definitywny spadek z ekstraligi. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
Fragment meczu Czwórka - Górnik Ł.
Fragment meczu Czwórka - Górnik Ł. Sylwester Szymczak
Niespodzianki nie było. Piłkarki Hydrotrucku Sportowej Czwórki Radom wysoko przegrała z Górnikiem Łęczna. Straciła już szanse na utrzymanie w Orlen Ekstralidze.

Hydrotruck Sportowa Czwórka Radom - Górnik Łęczna 2:9 (0:7)
Bramki: Chmura 74 z karnego, Zielińska 86 z karnego - Rapacka 2, 5, 17, Fabova 23, 59, 62, Zając 28, Lefeld 41, 44,
HydroTruck: Macała – Jezioro, Zielińska, Malesa, Tkaczyk (62’ Majewska), Orłowska (62’ Żabicka), Mućka (75’ Kwiatkowska), Barczak, Rosińska (31’ Bieryło), Sobczak (31’ Płóciennik), Chmura.

Zaczęło się miło i przyjemnie. Aleksandra Zielińska kapitan zespołu Czwórki odebrała kwiaty i życzenia od całego zespołu, w dniu swoich 30 urodzin. Do życzeń dołączyła się też wiceprezydent Radomia, Marta Michalska Wilk, która cały mecz przebywała na ławce rezerwowych, aby wesprzeć drużynę.
Niestety czary i obecność pani prezydent nie pomogły. Czwórka od początku grała słabo, mało agresywnie, jakby na stojąco i już po pięciu minutach po fatalnych błędach obrony było 0:2. Do przerwy było już 0:7.
Po zmianie stron przyjezdne nie musiały się już tak wysilać i mocno zwolniły tempo. W samej końcówce radomianki zdobyły dwa gole na otarcie łez.

Niestety po tej porażce na dwie kolejki przed końcem sezonu, Czwórka ma osiem punktów straty i definitywnie straciła szanse na pozostanie w elicie. Ogromna szkoda, bo wiosna była lepsza i bardziej obiecująca. Przygoda z ekstraligą podobnie jak pięć lat temu, trwała tylko rok.