Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejna zbiórka krwi na terenie komendy wojewódzkiej w Radomiu. Kto może wziąć udział?

Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga
Policjanci z KWP w Radomiu organizują kolejną zbiórkę krwi.
Policjanci z KWP w Radomiu organizują kolejną zbiórkę krwi. Policja Radom
Już 20 października odbędzie się piąta w tym roku zbiórka krwi, którą organizują w Radomiu mazowieccy policjanci. Przypominamy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, a dzięki zmianie ustawy, krwiodawcy mogą skorzystać z wolnego w dniu, w którym oddali krew lub osocze i w dniu następnym.

Będzie to już piąta w tym roku zbiórka krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy. Akcję organizują Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu. Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

Przypominamy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi Ci zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.

Policjanci wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęcają do oddawania krwi. Zbiórka krwi zostanie przeprowadzona 20 października (czwartek) w godzinach 9-13 na parkingu przed budynkiem ZW NSZZ Policjantów na terenie KWP zs. w Radomiu przy ul. 11 Listopada 37/59.

Kolejną zbiórkę krwi zaplanowano na 22 grudnia.

Krew można oddać jeśli: w ostatnim czasie nie przebywałeś poza granicami naszego państwa (ostateczną decyzję o dyskwalifikacji na 14 dni, bądź dłużej podejmie lekarz kwalifikujący), nie miałeś kontaktu z osobą chorą na koronawirus lub objętą kwarantanną, twój ogólny stan zdrowia jest bardzo dobry. Jeśli: ważysz powyżej 50 kilogramów, nie chorowałeś na żółtaczkę, zapoznasz się z „Informacją o chorobach zakaźnych dla krwiodawców” i wypełnisz kwestionariusz dla krwiodawców - Kwestionariusz 2018, jeśli w ciągu ostatnich sześciu miesięcy nie miałeś wykonanego zabiegu operacyjnego, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała.

Dawcami krwi nie mogą być również kobiety: w ciąży, po porodzie lub zakończeniu ciąży w czasie sześciu miesięcy; w okresie menstruacji i do trzech dni po jej zakończeniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie