Kolejne sukcesy zapaśników Olimpijczyka Radom

Sylwester Szymczak
Kolejne świetne występy zapaśników Olimpijczyka Radom. Dwóch młodych zawodników przywiozło medale z mistrzostw Polski.

W ostatnich dniach zapaśnicy i zapaśniczki odnieśli kilka sukcesów. To tylko dowodzi temu, że Olimpijczyk króluje już nie tylko w kategorii seniorów w Polsce, ale wiedzie prym w szkoleniu młodzieży.
Jakub Obłękowski (97 kg) oraz Bartłomiej Figura (125 kg) zawodnicy radomskiego klubu zdobyli dwa brązowe medale w mistrzostwach Polski juniorów w stylu wolnym w Łodzi
w dniach. Warto zaznaczyć, że blisko wywalczenia brązowego medalu był Adrian Redestowicz, który niestety przegrał walkę zajmując ostatecznie piąte miejsce. Poza podium był także Oskar Kucharczyk.
W zawodach wystartowało łącznie 140 zawodników z 55 Klubów z Polski !
Z kolei Marcel Sosnowski wywalczył brązowy medal w kat. 60 kg w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w Koszalinie w ostatni weekend. Na uwagę zasługuje również dobry występ Przemysława Andrychowskiego, który w walce o brązowy medal (z Marcelem Sosnowskim), przegrał zajmując ostatecznie V miejsce. W turnieju wystartowało łącznie 164 zawodników z 52 Klubów z Polski. W Chęcinach trenowały z kadrą radomskie zapaśniczki. Zawodniczki RCSZ „Olimpijczyk” Radom Natalia Zaręba oraz Helena Węgrzycka wzięły udział w zgrupowaniu Kadry Polski Kadetek w zapasach kobiet w Chęcinach. Na matach w hali „pod Basztami” trenowało ponad 150 zawodników i zawodniczek z Polski, Ukrainy i Czech. Natalia pod okiem trenerów Adama Bloka, Tomasza Rogisza i Jakuba Janiszewskiego przygotowywały formę przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży.