Kolejne sukcesy zapaśników z Borkowic

/SzS/
Zapaśnicy Platana walczą o eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
Zapaśnicy Platana walczą o eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży S.Szymczak
Natalia Gil, Paweł Tomczyk i Damian Maroszek zakwalifikowali się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach, w stylu wolnym. Cała trójka, to zawodnicy Platana Borkowice.

Dziewczęta walczyły w eliminacjach w Raciborzu. Świetnie w wadze do 56 kg spisała się Natalia Gil, która zajęła drugie miejsce. Nie powiodło się natomiast Renacie Kwapisz (49 kg), która ostatecznie sklasyfikowana została na miejscu 15 i o awans do OOM będzie musiała walczyć w kolejnych turniejach.

Chłopcy z Platana toczyli boje w Teresinie. Impreza była silidnie obsadzona, bo w sumie startowało ponad 300 zawodników. Paweł Tomczyk (76 kg) zdobył brąz zaś Damian Maroszek (46 kg) zajął piąte miejsce. Warto dodać, że z każdej kategorii wagowej do olimpiady młodzieży awansowało po ośmiu zapaśników.