Kolejne trzy punkty E.Leclerc Radomki. Tym razem radomianki pokonały w ligowym meczu Energetyka Poznań

Michał Nowak
E.Leclerc Radomka Radom pokonała Enea Energetyka Poznań 3:1.
E.Leclerc Radomka Radom pokonała Enea Energetyka Poznań 3:1. Michał Nowak
Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom wygrały z Enea Energetykiem Poznań w meczu 20. kolejki pierwszej ligi. Wygrana radomiankom nie przyszła jednak łatwo.

E.Leclerc Radomka Radom - Enea Energetyk Poznań 3:1 (25:16, 21:25, 26:24, 25:23)
E.Leclerc Radomka: Pelczarska, Szczepańska, Borawska, Biała, Kubacka, Ponikowska, Samul (libero) oraz Bator (libero), Czajka, Miechowicz, Molenda, Śmieszek.

Radomianki wróciły na ligowe parkiety po środowej sensacji, którą sprawiły w Pucharze Polski pokonując mistrza kraju, Chemika Police i awansując do Final Four tych rozgrywek. Tym razem mierzyły się z piątym w tabeli Energetykiem Poznań, z którym niewykluczone, że zmierzą się w play-off pierwszej ligi, jeśli zajmą ostatecznie czwartą lokatę po fazie zasadniczej.

Podopieczne trenera Jacka Skroka rozpoczęły jednak świetnie to spotkanie. Partię otwarcia wygrały aż do 16 i wydawało się, że może to być dla nich łatwa przeprawa. Nic jednak bardziej mylnego. W drugiej odsłonie zespoły walczyły początkowo punkt za punkt. Potem jednak uwidoczniła się przewaga ekipy z Poznania, która ostatecznie triumfowała w tej partii. Po kilkunastu minutach trzeciego seta przewaga Energetyka wynosiła sześć punktów (10:16). E.Leclerc Radomka włączyła jednak wyższy bieg. W końcówce dobrą zmianę dała Oriana Miechowicz, która swoją zagrywką sprawiała problemy rywalkom i ostatecznie gospodynie wyszły na prowadzenie w meczu. W czwartej odsłonie inicjatywa była po stronie miejscowych, które kontrolowały przebieg tego seta, choć zakończył się on wynikiem 25:23.

- Nie da się uniknąć porównań do tego środowego meczu z Chemikiem. Oriana Miechowicz bardzo nam pomogła w trzecim secie i wygraliśmy końcówkę tamtej partii. Generalnie jednak zagrywka w naszym wykonaniu w tym spotkaniu była zdecydowanie słabsza. W sytuacji, kiedy mamy lepsze przyjęcie i atak, mordujemy się i gra była bardzo szarpana i ciągle niepewna - mówił po meczu Jacek Skrok, trener E.Leclerc Radomki.