Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny odcinek trasy S7 powstał blisko regionu radomskiego. Na południe pojedziemy szybciej

Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga
W środę otwarto nową trasę S7 ze Skarżyska - Kamiennej w stronę powiatu szydłowieckiego.
W środę otwarto nową trasę S7 ze Skarżyska - Kamiennej w stronę powiatu szydłowieckiego. Piotr Stańczak
Kilka miesięcy przed terminem budowlańcy oddają kierowcom nową trasę ekspresową S7 na odcinku od Skarżyska do granicy z województwem mazowieckim.

Na kilka miesięcy przed terminem udostępniono drogę S7 między granicą województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego, a Skarżyskiem-Kamienną. Kierowcy mogą już jeździć nowym odcinkiem. To oznacza, że około 200 kilometrów trasy jest już gotowych. Kierowcy znacznie szybciej dojadą na południe kraju. Przypomnijmy również, że trwa budowa nowej „siódemki” od Głuchowa do Warszawy, co znacznie skróci czas podróży kierowcom z regionu radomskiego.

Przed terminem i przed świętami

Zgodnie z podpisaną umową, inwestycja na odcinku drogi ekspresowej S7 granica województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego - Skarżysko-Kamienna miała być zrealizowana do maja 2020 roku, ale wykonawca, czyli Budimex, już na początku bieżącego roku, złożył deklarację, że dołoży starań, aby główny ciąg był udostępniony kierowcom jeszcze do końca 2019. - Dwujezdniowy odcinek drogi ekspresowej S7 o długości 7,6 kilometra oraz węzeł Skarżysko-Kamienna Zachód otwarte zostały na prawie pięć miesięcy przed terminem kontraktowym, dodatkowo przed świętami czyli przed okresem wzmożonego ruchu na drogach. Zgodnie z umową pozostałe prace - w obrębie węzła Skarżysko-Kamienna Północ i dróg dojazdowych realizowane będą do maja 2020 - mówi Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Krótszy czas podróży

Dzięki nowej drodze znacznie skrócony zostanie czas podróżowania między Radomiem, Kielcami i Krakowem. Poprawi się bezpieczeństwo ruchu drogowego i komfort życia mieszkańców Skarżyska-Kamiennej. Dzięki wybudowaniu skarżyskiego odcinka drogi S7 zniknie ostatni jednojezdniowy fragment między granicą województwa świętokrzyskiego i małopolskiego a Warszawą, a cała droga na długości 200 kilometrów od granic Małopolski w kierunku stolicy będzie miała parametry dwujezdniowej trasy ekspresowej. To oznacza, że na terenie województwa świętokrzyskiego droga S7 będzie już ekspresowa na całej długości.

ZOBACZ:

Inwestycja była współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość projektu to blisko 344,4 miliona złotych, wartość dofinansowania w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko to około 156,9 miliona złotych.

Jak jeździmy?

Po przełożeniu ruchu na udostępnioną trasę mieszkańcy Skarżyska i przyległych miejscowości wjadą na drogę ekspresową na nowym węźle Skarżysko-Kamienna Zachód. Pozostanie możliwość skomunikowania poprzez istniejący węzeł Skarżysko-Kamienna, który zmieni nazwę na Skarżysko-Kamienna Południe. Możliwe będzie także połączenie z węzłem Szydłowiec Południe drogami dojazdowymi. Skierowanie ruchu na ciąg główny S7 i odciążenie dawnej drogi numer 7 od ruchu tranzytowego pozwoli ma wykonanie prac w obrębie aktualnie nieczynnego obecnie węzła Skarżysko-Kamienna Północ, który będzie udostępniony w maju 2020. Zgodnie z umową kontynuowane będą również roboty na drogach dojazdowych oraz prace związane z ruchem lokalnym.

Trasa zawiera dwa węzły, sześć wiaduktów drogowych, dwa przejścia dla zwierząt średnich, pięć przejść dla zwierząt małych, trzy ściany oporowe, cztery mury oporowe.

Budują w naszym regionie

We połowie lutego rozpoczęły się prace przygotowawcze na budowie S7 Warszawa - Grójec. Podróżujący tędy kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.Zadanie będzie realizowane na trzech odcinkach: Warszawa - Lotnisko - Leszno-wola - około 6,6 kilometra, Lesznowola - Tarczyn (14,8 kilometra), Tarczyn - obwodnica Grójca (7,9 kilometra). Obecnie trwają zaaw. Trasa na odcinku 29 kilometrów będzie w całości ekspresowa. Wartość inwestycji (łącznie z dokumentacją, wykupem gruntów oraz robotami) wyniesie około 1,5 miliarda złotych.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie