MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Komedia "Tego nie ma w tekście" Sebastiana Równego w Resursie Obywatelskiej w Radomiu

Barbara Koś
Podczas wieczoru aktorzy Teatru Resursa: Joanna Tam, Edyta Podkowa- Cieślik, Robert Jabłoński, Marcin Fortuna, Monika Kornafel i  Danuta Piątkowska- Poręba przeczytali tekst najnowszego utworu Sebastiana Równego: „Tego nie ma w tekście”.
Podczas wieczoru aktorzy Teatru Resursa: Joanna Tam, Edyta Podkowa- Cieślik, Robert Jabłoński, Marcin Fortuna, Monika Kornafel i Danuta Piątkowska- Poręba przeczytali tekst najnowszego utworu Sebastiana Równego: „Tego nie ma w tekście”. Barbara Koś
27 marca rozpoczęła się VII edycja ogólnopolskiego projektu Dotknij Teatru, organizowanego w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru. Radom również włączył się w ten wyjątkowy cykl imprez czwartkowym Dniem Teatru w Resursie Obywatelskiej.

Podczas wieczoru aktorzy Teatru Resursa: Joanna Tam, Edyta Podkowa- Cieślik, Robert Jabłoński, Marcin Fortuna, Monika Kornafel i Danuta Piątkowska- Poręba przeczytali tekst najnowszego utworu Sebastiana Równego: „Tego nie ma w tekście”.

Komedia ta, a ściślej obyczajówka z życia trzydziestolatków, otrzymała wyróżnienie na II Ogólnopolskim Konkursie na Małą Formę Dramatyczną, organizowanym przez Dom Literatury w Łodzi w 2015 r. Bohaterami sztuki są dwie pary małżeńskie, będące jednocześnie aktorami amatorami, przygotowującymi spektakl. Próby niestety komplikują się, albowiem aktorzy wplatają w tekst sztuki swoje prywatne problemy małżeńskie. Widz już gubi się wkrótce, kto z kim sypia i z kim damy są w ciąży. – Tego nie ma w tekście! – woła reżyserka ale woła na próżno. W sumie premiery nie będzie

Potem Robert Stępniewski, reżyser Teatru Resursa, rozmawiał z Sebastianem Równym. Sebastian Równy – dziennikarz, prozaik i dramaturg, autor sztuk teatralnych: „Diabły”, „Januszek idzie na dyskotekę”, opowiadania „Boguś”, obecnie jest dyrektorem Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego, co jak twierdzi, nie przeszkadza mu w twórczości. Lubi teatr.

–Pisanie sztuk dramatycznych wymaga innego sposobu myślenia niż proza- mówił podczas spotkania.
Dlatego pozostanie wierny dramatowi. Obecnie jednak ma zamiar ukończyć dwie powieści, które już powinny być gotowe a nie są z uwagi na moc obowiązków zawodowych i rodzinnych autora.

Jak przypomniał Robert Stępniewski, VII edycja ogólnopolskiego projektu Dotknij Teatru, ma na celu stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów i widzów. To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma obchodów Dnia Teatru. Poprzez program zawierający różnorodne działania, m.in. spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach. Widzowie poznają teatr „od kuchni”, zostają zaproszeni do wspólnego tworzenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie