Komplet punktów Cerradu Czarnych w stolicy

Michał Nowak
Bartłomiej Bołądź (z prawej) został wybrany MVP wtorkowego pojedynku przeciwko Politechnice. Bartek Syta / Polska Press
W meczu 3. kolejki PlusLigi, Cerrad Czarni Radom wygrali na wyjeździe z AZS Politechniką Warszawską 3:1.

AZS Politechnika Warszawska - Cerrad Czarni Radom 1:3 (19:25, 25:19, 22:25, 15:25)
Cerrad Czarni: Kampa, Bołądź, Żaliński, Szalpuk, Pliński, Grzechnik, Majstorović (libero) oraz Szczurek, Ostrowski, Grobelny
AZS Politechnika: Zagumny, Filip, Samica, Halaba, Lemański, Smoliński, Olenderek (libero) oraz Łapszyński, Mikołajczak, Kowalczyk
Sędziowie: Tomasz Janik, Marcin Herbik
Widzów: 2200
MVP: Bartłomiej Bołądź

W warszawskiej Arenie Ursynów we wtorkowy wieczór pojawił się komplet publiczności. Na trybunach wielu było sympatyków Cerradu Czarnych Radom.

Set otwarcia należał do gości, którzy po pierwszej przerwie technicznej kontrolowali sytuację na boisku. Trener AZS-u Politechniki Warszawskiej, Jakub Bednaruk wprowadził na plac gry dwóch rezerwowych, Pawła Mikołajczaka i Łukasza Łapszyńskiego. Szczególnie ten pierwszy radził sobie bardzo dobrze i poprowadził swój zespół do zwycięstwa w drugiej partii.

Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana, ale to Cerrad Czarni zachowali w końcówce więcej zimnej krwi. Idąc za ciosem, podopieczni trenera Raula Lozano od razu zbudowali sobie przewagę w czwartym secie, potem kontrolowali jego przebieg i wygrali 3:1 inkasując drugi w tym sezonie komplet punktów!