Konrad Fryze i Marcin Skowroński z drużynowym medalem mistrzostw Europy!

/SzS/
Drużyna Polski trzecia w mistrzostwach Europy
Drużyna Polski trzecia w mistrzostwach Europy Polski Związek Tenisowy
Reprezentacja polskich tenisistów do lat 16 wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy. Radość jest tym większa, że w skład kadry wchodzi dwóch tenisistów Returnu Radom, Konrad Fryze i Marcin Skowroński. Trzecim kadrowiczem jest Kacper Żuk z Legii Warszawa.

Finały mistrzostw Europy zakończyły się wczoraj we Francji. Warto jednak przypomnieć, że, aby znaleźć się w gronie ośmiu najlepszych zespołów, młodzi Polacy wiosną musieli przebrnąć przez trudne eliminacje.
Podczas finałowego turnieju po świetnym i zaciętym meczu Polacy pokonali 2:1 reprezentację Turcji. Dzięki temu zdołali awansować do półfinału.

W walce o finał, 16-latkom z Polski przyszło się mierzyć z reprezentacją Rosji. Ciekawostką jest fakt, że dwa tygodnie wcześniej Konrad Fryze z tymi samymi graczami wygrał w finale debla podczas indywidualnych mistrzostw Europy. Tym razem Rosjanie wzięli rewanż i to oni awansowali do finału. Przegrali jednak z mistrzami Europy, Niemcami.
No cóż, że ze Szwecją
Kadrowiczom z Polski przyszło walczyć o brązowe medale ze Szwecją. Po fantastycznej grze całej trójki, biało - czerwoni wygrali pewnie 3:0 i odebrali brązowe krążki.

- Trochę czujemy niedosyt, że nie udało się wygrać z Rosjanami, ale brązowe medale też nas cieszą. Rywale zagrali solidny tenis. Akurat tego dnia nie udało sie z nimi wygrać, bo zaważyło kilka piłkę mieli po prostu trochę wiecej szczęścia. Decydującego debla przegraliśmy 5:7, 5:7 - mówi Konrad Fryze z Returnu Radom.
Warto przypomnieć, że 16-letni tenisista z Radomia w światowym rankingu zajmuje już miejsce w czołowej 15. W swojej kategorii jest jednym z najlepszych na świecie i ma ogromną szanse, aby osiągnąć sukces również w dorosłym tenisie.
Kilka dni temu na kortach w Moskwie Konrad Fryze grając w parze z Kacprem Żukiem wywalczyli deblowy tytuł mistrzów Europy.

Warto przypomnieć, że Konrad to aktualnie najpopularniejszy sportowiec ziemi radomskiej, w plebiscycie “Echa Dnia".
- W najbliższym czasie zamierzam zagrać w czterech, pięciu turniejach i dopiero pomyślę o wakacjach - dodał Konrad Fryze.