Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konwencja wyborcza Roberta Prygla. Kandydat na prezydenta Radomia zaprezentował swój program wyborczy i kandydatów do Rady Miejskiej

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Robert Prygiel będzie się ubiegał o urząd prezydenta Radomia. We wtorek odbyła się jego przedwyborcza konwencja. Uczestniczyli w niej sympatycy i kandydaci na radnych miejskich w Radomiu. Zobacz na kolejnych zdjęciach kto był
Robert Prygiel będzie się ubiegał o urząd prezydenta Radomia. We wtorek odbyła się jego przedwyborcza konwencja. Uczestniczyli w niej sympatycy i kandydaci na radnych miejskich w Radomiu. Zobacz na kolejnych zdjęciach kto był Izabela Kozakiewicz
We wtorek 2 kwietnia, na ostatniej prostej przed wyborami samorządowymi konwencję wyborczą zorganizował Robert Prygiel, kandydat na prezydenta Radomia. Przedstawił najważniejsze założenia swojego programu dla Radomia. Apelował do swoich kontrkandydatów, żeby przyłączyli się do jego drużyny, a do posłów, żeby zaczęli działać ponad podziałami. Robertowi Pryglowi towarzyszyli kandydaci na radnych miejskich.

Konwencja Roberta Prygla. Kandydat na prezydenta Radomia mówił o programie

Konwencja wyborcza Roberta Prygla odbyła się w restauracji Bleik przy ulicy Żeromskiego w Radomiu. Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. W niedzielę 7 kwietnia Robert Prygiel będzie walczył o urząd prezydenta Radomia. Ma też swoją "drużynę", a więc kandydatów do Rady Miejskiej.

Zobacz w galerii zdjęć kto był na konwencji Roberta Prygla w restauracji Bleik w Radomiu

Robert Prygiel na początku swojego wystąpienia podkreślał, że idzie do wyborów "bez partyjnych szyldów" i ponad politycznymi podziałami. Jego przeciwnicy zarzucają mu bowiem, ze jest związany z Prawem i Sprawiedliwością. Prygiel pozywał ich za to do sądu, ale do tej pory pozwy były odrzucane.

- Tylko my możemy zmienić Radom i wyrwać go z politycznego śmiertelnego uścisku - przekonywał podczas konwencji Robert Prygiel.

Konwencja Roberta Prygla i jego program dla Radomia

I od zapowiedzi odpolitycznienia samorządu Robert Prygiel rozpoczął prezentację swojego programu wyborczego. Zapowiedział, że chce stworzenia w Radzie Miejskiej większości ponad podziałami. Jego program i obietnice to "5 konkretów Prygla", czyli: młodzież, bezpieczeństwo, drogi, zdrowie i audyt, który chce przeprowadzić w urzędzie miejskim.

Wymieniał najważniejsze inwestycje. Wśród nich te już rozpoczęte, które chce dokończyć, jak budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Radomskim Szpitali Specjalistycznym, która już trwa. Albo budowa brakujących trybun stadionu przy ulicy Struga i przebudowę ulicy Wolanowskiej, tu są wybierani wykonawcy prac.

Ale Robert Prygiel zapowiadał też nowe zadania, jak budowa szpitala uniwersyteckiego, czy radomskiego Central Parku "Piotrówka". Wśród inwestycji z programu Roberta Prygla są też między innymi strefa relaksu przy placu Jagiellońskim z pasażem restauracyjno-handlowym od Galerii Słonecznej przez Focha do ulicy Żeromskiego oraz radomskie centrum młodzieży. Prygiel chciałby też budować ścieżki rowerowe, chodniki, parkingi w centrum Radomia i na osiedlach oraz przebudować radomski Rynek i Amfiteatr. Obiecuje usprawnienie komunikacji miejskiej, poprawę bezpieczeństwa, doinwestowanie Straży Miejskiej, współpracę z organizacjami pozarządowymi.

- W pełni wykorzystamy potencjał naszego miasta. Przyciągniemy do Radomia dużych inwestorów, tak jak dzieje się w wielu innych miastach w Polsce. Radom ze względu na swoje bogate tradycje, może się stać Technologicznym Centrum Polski, a nawet Europy. Jeżeli ktoś mówi Wam, że czegoś nie da się zrobić… Poślijcie po kogoś, kto nie wie, że się nie da… wtedy możliwe jest wszystko! Ambicje Radomia powinny sięgać znacznie dalej niż dzieje się to obecnie - mówił Robert Prygiel.

Konwencja Roberta Prygla - apeluje do konkurentów

Podczas konwencji Robert Prygiel apelował też do swoich rywali w niedzielnym wyborach samorządowych. Zachęcał, aby przyłączyli się do niego. Jak przekonywał tylko on może w drugiej turze pokonać Radosława Witkowskiego, urzędującego prezydenta Radomia i odebrać mu władze po 9 latach.

- Stoimy przed wielką szansą, aby osiągnąć cel i odsunąć od władzy tych, którzy naigrywali się z mieszkańców przez 9 lat. Rozbici nie będziemy w stanie tego zrobić - mówił Robert Prygiel.

Apelował też do parlamentarzystów, żeby działali ponad podziałami.

- Spotkajmy się wszyscy wspólnie i porozmawiajmy o tym, co możemy zrobić razem dla naszych mieszkańców! Powołajmy w sejmie Zespół Parlamentarny do spraw Rozwoju Radomia, w którym miejsce znaleźli by wszyscy posłowie z naszego miasta - zachęcal Robert Prygiel.

Zobacz w galerii zdjęć kto był na konwencji Roberta Prygla w restauracji Bleik w Radomiu

Prezentacja wszystkich kandydatów na prezydenta Radomia w wyborach 2024

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie