Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Korina Kucharczyk z tytułem „Osobowości Roku 2022 Regionu Radomskiego”

Aleksandra Szymańska
Aleksandra Szymańska
Korina Kucharczyk podczas gali Osobowość Roku 2022.
Korina Kucharczyk podczas gali Osobowość Roku 2022. Archiwum
Korina Kucharczyk-Przepiórka, obecna dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lipsku z tytułem „Osobowości Roku 2022 Regionu Radomskiego”. Nominację do tytułu otrzymała przede wszystkim za ogromne zaangażowanie na rzecz poprawy warunków życiowych osób niepełnosprawnych oraz za zdobywanie dofinansowań na ich rehabilitację i konieczne wyposażenie.

Korina Kucharczyk z tytułem „Osobowości Roku 2022 Regionu Radomskiego”

Korina Kucharczyk jest dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lipsku. Razem ze swoimi współpracownikami zajmują się wsparciem osób z niepełnosprawnością oraz wsparciem dzieci przebywających w pieczy zastępczej.

- Obecna praca przynosi mi dużo satysfakcji. Ta droga, na której teraz jestem to najlepsza droga w moim życiu – przyznaje Korina Kucharczyk. W młodzieńczych latach pani Korina interesowała się głównie sportem i muzyką. Zajmowała czołowe miejsca w regionalnych zawodach w lekkoatletyce i biegach długodystansowych. Grała na pianinie i śpiewała.

- Planowałam rozwijać swoją karierę zawodową w kierunku sportowo-muzycznym, ale moje zainteresowania z czasem zmieniły się i kształciłam się w kierunku księgowości i informatyki. Po jakimś czasie zrozumiałam, że pomoc ludziom to mój cel – przyznaje Korina Kucharczyk.

Ostatecznie ukończyła studia pedagogiczne i uzyskała tytuł magistra o specjalności praca socjalna. W 2006 roku rozpoczęła pracę w obszarze pomocy społecznej wiedząc, że to jej droga, by nieść pomoc osobom potrzebującym. Tą samą drogą podąża aż do chwili obecnej.

- Czuję się spełniona pomagając i wspierając innych. Zadowolenie ze strony osób, którym wspólnie z moimi współpracownikami udzielam wsparcia, przynosi mi dużą satysfakcję i jednocześnie inspiruje mnie do dalszej pracy. Już od dziecka rodzice wpajali mi , że warto pomagać innym ludziom, a to poczucie zostało we mnie na lata. Wrażliwość na drugiego człowieka przekazałam swojej córce, która obecnie zawodowo zajmuje się wspieraniem osób niepełnosprawnych – dodaje pani Korina.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, jako jednostka organizacyjna pomocy społecznej Powiatu Lipskiego prowadzi działalność na rzecz mieszkańców powiatu oraz poprawy warunków ich życia, polegającą na udzielaniu pomocy osobom niepełnosprawnym, wspieraniu rodziny, zapewnianiu dzieciom opieki zastępczej i tym podobnym. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lipsku zajmuje się kierowaniem osób wymagających wsparcia do placówek pomocy społecznej (między innymi środowiskowe domy samopomocy, domy pomocy społecznej), udzielaniem dofinansowań dla osób z niepełnosprawnościami (na przykład do sprzętu rehabilitacyjnego czy turnusów rehabilitacyjnych), wspieraniem osób w kryzysie (ofiary przemocy, matki z dziećmi, kobiety w ciąży) poprzez udzielanie informacji o organach pomocowych, poradnictwo specjalistyczne, kierowanie do odpowiednich instytucji (ośrodki wsparcia, ośrodki interwencji kryzysowej). Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zajmuje się również wspieraniem i kierowaniem dzieci do rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych.

- Systematycznie współpracuję z władzami Powiatu Lipskiego, kadrą powiatowych jednostek organizacyjnych w obszarze pomocy społecznej i pieczy zastępczej (Powiatowe Środowiskowe Domy Samopomocy, Dom Pomocy Społecznej, Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Powiatowy Zespół Placówek Pomocy Dziecku i Rodzinie), pomagam i wspieram uczestników i mieszkańców tych jednostek. Współpracujemy również z organizacjami pozarządowymi, pracującymi na rzecz osób potrzebujących – podkreśla Korina Kucharczyk.

Centrum zrealizowało wiele projektów unijnych, których celem była aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym, a także projekty współfinansowane z PFRON oraz Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

- Obecnie w ramach pozyskanych przez Powiat Lipski środków realizujemy programy: Opieka wytchnieniowa - pobyt dzienny i całodobowy oraz Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej (objęliśmy wsparciem 88 osób z niepełnosprawnością). W ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii Covid-19” pozyskaliśmy środki na zakup 45 komputerów dla dzieci przebywających w domu dziecka w Siennie oraz w rodzinach zastępczych. W przyszłości zamierzam pozyskiwać kolejne pieniądze ze środków krajowych i unijnych, aby wspierać mieszkańców powiatu lipskiego – dodaje pani Korina.

od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie