Koszykarskie derby Radomia dla Rosasportu (Zobacz video)

/SzS/
Dobry mecz w ekipie Rosasportu rozegrał Tomasz Wróbel (z piłką).
Dobry mecz w ekipie Rosasportu rozegrał Tomasz Wróbel (z piłką). Ł. Wójcik
W meczu pierwszej rundy Pucharu Polski koszykarze Rosasport Radom w derbowym pojedynku pokonali AZS Politechnikę Radomską.

Rosasport Radom - AZS Politechnika Radomska 85:71 (26:14, 25:19, 13:15, 21:23)

Rosasport: Kardaś 15 (1), Wiekiera 17 (1), Nikiel 6, Donigiewicz 19, Podkowiński 12 oraz Maj 4, Zalewski 5, Wróbel 9 (2), Michałek 0, Muszyński 0, Sosnowik 0.

Politechnika: Zadęcki 19 (3), Lewandowski 12, Piros 8 (1), Czajkowski 15 (1), Cetnar 0 oraz Sebrala 3, Hernik 2, Kulik 3, Mordel 7.

Sympatycy basketu na taki pojedynek czekali blisko trzy lata. Wczorajszy mecz rozegrano w miejskiej hali przy ul. Narutowicza 9. Mecz oglądało około 500 widzów. Być może frekwencja byłaby większa, gdy spotkanie rozgrywane było w weekend.

Oba zespoły przystąpiły do tego pojedynku w najmocniej-szych składach. Początek tego spotkania był wyrównany. "Akademicy" po trafieniu za trzy punkty Tomasza Czajkowskiego ja-ko pierwsi objęli prowadzenie. Paweł Wiekiera, były reprezentant Polski szybko jednak pokazał jak gra się w koszykówkę. Po jego trafieniach już po siedmiu minutach było 22:11.

Po dwóch celnych rzutach z dystansu Grzegorza Zadęckiego, przewaga Rosasportu zmalała do 34:27. Szybko jednak gospodarze zdobyli dziesięć punktów z rzędu.

KARA DLA CETNARA

Tuż po przerwie drugą karę za niesportowe zagranie napomniany został Robert Cetnar i musiał opuścić boisko. Nie za-gra on również w najbliższym ligowym meczu AZS z Cracovią Kraków.
Na parkiecie nie wiele się zmieniło. Rosasport nieco zwolnił tempo, ale nadal gracze tego klubu kontrolowali wynik. Cie-kawie zrobiło się na początku ostatniej kwarty, kiedy to wspomniany Grzegorz Zadęcki zdobył osiem oczek z rzędu i AZS przegrywał już tylko różnicą sześciu punktów, ale chwilę później gracze "Rosy" się obudzili.

W całym spotkaniu zespół Rosasportu wykorzystując lepsze warunki fizyczne wygrywał starcia pod obiema deskami, miał przy tym znacznie lepszą skuteczność.

POWTÓRKA ZA 14 DNI
Na kolejne derby nie trzeba będzie długo czekać. Wszak oba nasze zespoły w tym sezonie rywalizują w jednej grupie drugiej ligi. Ponownie spotkają się ze sobą już w czwartej kolejce, 21 października. Wówczas znowu gospodarzem będzie Rosasport, a miejscem zmagań, hala przy ul. Narutowicza 9.