Koszykarze Rosy pokopali piłkę z kibicami

/SzS/
Kadra koszykarzy Rosy Radom zagrała w piłkę nożną. Jedną z bramek zdobył prezes Przemysław Saczywko. Ł. Wójcik
Zawodnicy Rosy Radom lepiej wytrzymali kondycyjnie w potwornym upale i pokonali drużynę złożoną z kibiców. Wynik jednak był tutaj sprawą drugorzędną, bo liczyła się dobra zabawa.

Rosa Radom - Rosa Fans 5:2 (2:0), Kacper Michalski, Piotr Kardaś 2, Przemysław Saczywko z karnego, Jakub Dłoniak dla Rosy.

W Brazylii rozpoczynają się piłkarskie mistrzostwa świata. Dla większości koszykarzy to również nie lada gratka. Wszak mają już urlopy, a spora część graczy interesuje się nie tylko basketem, ale także piłką nożną. Trener Wojciech Kamiński wpadł na pomysł, aby spotkać się z kibicami i zagrać z nimi mecz.

Na pełnowymiarowym boisku drużyny zagrały 2 x 25 minut. Koszykarze prowadzili już 2:0, ale na początku drugiej połowie ambitnie grający zespół Rosa Fans, zdołał wyrównać. W ostatnich pięciu minutach podopieczni trenera Kamińskiego strzelili trzy bramki i wygrali przekonująco. Lepiej wytrzymali trudy spotkania. Bardzo dobrze z piłką u nogi radzili sobie Piotr Kardaś oraz Jakub Dłoniak. Ten pierwszy niegdyś grał w juniorach Radomiaka.
- Myślę, że trzeba wyróżnić cały zespół - mówił z uśmiechem Wojciech Kamiński, który w roli napastnika radził sobie dobrze.
Gola na 3:2 z rzutu karnego strzelił Przemysław Saczywko, prezes klubu. Dobrze radził sobie też w roli bramkarza.
- Fajna zabawa i trzeba to powtórzyć. Poza tym myślę, że częściej powinniśmy organizować podobne spotkania z kibicami - mówi prezes Saczywko.