Koszykarze Rosy wygrali, ale łatwo im nie było

Koszykarze Rosy zdecydowanie wygrali bitwę pod koszami
Koszykarze Rosy zdecydowanie wygrali bitwę pod koszami S. Szymczak
Pierwszoligowi koszykarze Rosy Radom pokonali Polonie 2011 Warszawa

Rosa Radom - Polonia 2011 Warszawa 85:65 (27:13, 11:27, 24:16, 23:9)

Rosa: Donigiewicz 17 (2), Kardaś 10 (2), Wiekiera 10, Przybylski 8, Sosnowik 6 oraz Zalewski 16 (3), Maj 7, Nikiel 6, Wróbel 5 (1), Podkowiński 0, Kapturski 0.
Polonia: Michalak 25 (3), Linowski 13 (1), Jankowski 11 (1), Kowalczyk 3 (1), Glabas 2 oraz Pietras 7, Kucharek 3 (1), Holnicki-Szulc 1, Zięba 0.

Nie było to najlepsze spotkanie radomian w tym sezonie. Jednak styl miał w tym meczu najmniejsze znaczenie. Najważniejsze są punkty, bo te bardzo przydadzą się zespołowi Rosy.

Początek meczu był wyrównany. Zaczęło się od 8:8, a chwilę później radomianie prowadzili już 15:8. Po pierwszej kwarcie nasi zawodnicy mieli 14 punktów przewagi i zapowiadało się, że radomianie wysoko wygrają spotkanie. Chyba jednak zbyt szybko uwierzyli w łatwą wygraną, bo drugiej kwarcie młody zespół z Warszawy zagrał bardzo ambitnie. Gracze Rosy popełniali mnóstwo strat. Goście odrobili straty i wyszli nawet na prowadzenie 32:31, które dowieźli do przerwy.

Po zmianie stron ekipa Poloni przez kilka minut prowadziła równorzędną grę do 29 minuty. Wtedy to radomianie trzykrotnie trafili z dystansu i odjechali warszawianom. W ostatniej kwarcie gracze Rosy grali mądrze i nie popełniali już tyle błędów co wcześniej.

Więcej o meczu w poniedziałkowym "Echu Sportowym"