SzS
Rosa gra dziś z Turowem w Zgorzelcu
Rosa gra dziś z Turowem w Zgorzelcu S. Szymczak
Koszykarze Rosy Radom nie mieli czasu na odpoczynek. Po powrocie z Finlandii, w piątek, odbyli jeden lekki trening i wyjechali do Zgorzelca. W sobotę o godzinie 20 zagrają z tamtejszym Turowem.

W środę radomska drużyna zadebiutowała w europejskich pucharach. Pokonała w Finlandii miejscowy KTPBasket Kotka 97:76. Zwłaszcza w drugiej połowie Rosa pokazała bardzo dobrą koszykówkę. Niestety kontuzji w tym meczu doznał Michał Sokołowski. Podkręcił nogę w kostce i czeka go kilka dni przerwy. Na pewno nie zagra dziś w Zgorzelcu, małe są szanse, aby wystąpił w środę z Turk Telekom Genclik SK Ankara.
To nie ten sam Turów
Sokołowskiego w Finlandii zastępował w ostatnich minutach Łukasz Bonarek. Zagrał bardzo dobrze. Turów Zgorzelec, dzisiejszy przeciwnik Rosy, to aktualny wicemistrz Polski. Wydaje się, że nie jest to już tak silny zespół jak w poprzednich sezonach. Ligę zgorzelczanie nie zaczęli najlepiej. Z czterech meczów wygrali tylko jeden.
Thomas i Ignatowicz
- Przed nami kolejny trudny mecz. W walce o ligowe punkty spotykają sie dwie pucharowe drużyny, mocno podmę-czone, zwycięskie, mające ogromne apetyty na kolejne zwycięstwo w lidze. Mamy mocno odmłodzony skład i jestem pewien, że nasi młodzi znowu dostaną sporo szans do udowodnienia swojej wartości i przydatności dla zespołu - mówi trener Rosy, Wojciech Kamiński.
Nie brakuje ciekawostek w tej konfontacji. Trenerem Turowa jest Piotr Ignatowicz, niegdyś zasłużony szkoleniowiec Rosy. Torey Thomas, czy Robert Witka grali w przeszłości w Zgorzelcu.
Bilety na Ankarę
Mecz z Torowem rozpocznie się o godzinie 20. Będzie transmitowany w Polsat Sport News. Już można kupić bilet przez internet na środowy mecz z Ankarą na stronie kupbilet.mosirradom.pl.