Koszykarze Rosy zagrali z Polpharmą. Sprawdź wynik

/SzS/
Łukasz Majewski wrócił do Radomia
Łukasz Majewski wrócił do Radomia S. Szymczak
W sobotni wieczór w radomskiej hali MOSiR, Rosa podejmowała Polpharmę Starogard Gdański. W składzie gości znalazł się Łukasz Majewski

Rosa Radom - Polpharma Starogard Gdański 73:83 (15:14, 14:20, 26:29, 18:20).

ROSA: Zalewski 19, Donigiewicz 18, Kardaś 8, Vasojevic 7, Bogdanowicz 6, J.J. Montgomery 5, Radke 4, Adams 4, Cupkovic 2, Nikiel 0, Schenk 0, Bogavac 0.
Polpharma: Carter 24, McCauley 18, Majewski 9, Nowakowski 9, Sarzało 7, Białek 6, Lichodzijewski 4, Mirkovic 3, Szymkiewicz 2, Radwański 1.

PONIŻEJ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO

Przed meczem bardzo gorąco publiczność przywitała Łukasza Majewskiego, radomianina, byłego zawodnika AZS Politechniki Radomskiej.

Pierwsze punkty dopiero po 3 minutach gry zdobył Montgomery dla Rosy. Chwilę później jeden osobisty trafił McCauley. Z dystansu na 5:1 trafił Kuba Zalewski.

Po trafieniu Zbigniewa Białka, goście pierwszy raz wyszli na prowadzenie 6:5 w szóstej minucie. Radomianie w pierwszej kwarcie mieli jakiś problem ze skutecznością. Piłka nie chciała w kilku dogodnych okazjach wpaść do kosza. Dopiero po kolejnej "trójce" Zalewskiego, Rosa wróciła na prowadzenie (11:10)
W ostatniej sekundzie pierwszej kwarty, Artur Donigiewicz zdobył punkty i radomianie wygrali pierwszą część meczu.

Początek drugiej kwarty był bardzo wyrównany. W 12 minucie Rosa odskoczyła na trzy punkty. Niestety chwila nieuwagi i nieskuteczna gra między innymi Cupkovića i to goście prowadzili 25:20. W efekcie to oni na przerwę schodzili prowadząc różnicą pięciu punktów.

Bardzo słabo zaczęła się trzecia kwarta dla radomian. Szwankowała przede wszystkim obrona. W 24 minucie goście wypracowali sobie już 13 punktów przewagi. Po dobrym fragmencie, świetnym wsadzie Adamsa, Rosa zmniejszyła stratę do siedmiu "oczek", a chwilę później już tylko do czterech.

Niestety radomianie nie potrafili dłużej wytrwać w szybkim tempie i znowu tracili dystans. Przed ostatnią kwartą mieli osiem punktów straty.

W ostatniej kwarcie radomianie próbowali odrobić straty, ale grali bardzo nieudolnie. Na 2,5 minuty przed końcem było już jasne, że Rosa nie wygra tego spotkania. Goście wygrali jak najbardziej zasłużenie.