Kozienice lepsze od Świerży

pip
Dwie bramki zdobył Sebastian Ogonek (z lewej).
Dwie bramki zdobył Sebastian Ogonek (z lewej). P. Wojnowski
Świeżo upieczony beniaminek klasy A Megawat Świerże Górne nie sprawił niespodzianki i przegrał w II rundzie Pucharu Polski z KS Kozienice Janików 1:7

Zawodnicy z Kozienic ostre strzelanie rozpoczęli już w 10 minucie. Wynik otworzył Piotr Jańczyk, wykorzystując podanie Michała Chmielewskiego. Na 2:0 jeszcze przed przerwą podważył strzałem głową Marcin Fusiek. Po zmianie stron kolejne bramki strzelali kolejno Andrzej Kalinka, Piotr Łapiński, Jacek Procki i dwukrotnie Sebastian Ogonek.

Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył pod koniec spotkania Damian Wójcik.

Najładniejszą bramkę kozieniczanie zdobyli ze stałego fragmentu gry. Do piłki ustawionej na 22 metrze z prawej strony pola karnego podszedł grający trener Jacek Procki i pięknym strzałem w okienko bramki pokonał bramkarza Megawatu. Trzecią rundę piłkarskiego Pucharu Polski KS Kozienice Janików rozegrają 9 września.