Kozienice. W "Zespole" zmierzyli się na wyciskanie sztangi. Kto był najlepszy?

marbas
Pamiątkowe zdjęcie z dyrektorem i organizatorami tuż po zawodach.
Pamiątkowe zdjęcie z dyrektorem i organizatorami tuż po zawodach. ZS nr 1
W piątek, 3 marca, w Zespole Szkół nr 1 imienia Legionów Polskich w Kozienicach odbyły się IV Mistrzostwa Szkoły w Wyciskaniu Sztangi. Najlepsi okazali się Rafał Sarnecki i Milena Połosa.

Tak jak w latach ubiegłych, zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Przy licznie zgromadzonej i żywiołowo reagującej publiczności do rywalizacji przystąpiło 18-tu zawodników i jedna zawodniczka.

Po wcześniejszym zważeniu uczniowie musieli jak najwięcej razy podnieść połowę swojej masy ciała. Wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się Rafał Sarnecki z 3TEL, który ciężar 41 kg podniósł w dwóch próbach 147 razy. Drugie miejsce zajął Błażej Wojciechowski - 35,5kg - 129 razy. Na trzecim miejscu uplasował się Dawid Gajowiak - 39kg - 125 razy. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Milena Połosa z 1TEK, która ciężar gryfu wycisnęła 20 razy.

Najlepszym uczestnikom gratulacje i nagrody wręczył dyrektor Ryszard Zając oraz nauczyciele wychowania fizycznego Anna Łapińska, Dariusz Rudzki i Marek Grzelczak.

A już w przyszłym tygodniu startują szkolne rozgrywki piłki siatkowej chłopców. Szczegóły dotyczące zawodów można uzyskać u Marka Grzelczaka.