Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kozienice. Zima w Sercu Miasta 2019, czyli jak wyglądały ferie zimowe w Ogrodzie Jordanowskim

Kamil Zapora
Jak wyglądały ferie zimowe w Ogrodzie Jordanowskim w Kozienicach?
Jak wyglądały ferie zimowe w Ogrodzie Jordanowskim w Kozienicach? Ogród Jordanowski w Kozienicach
Od 28 stycznia do 9 lutego w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach trwała akcja „Zima w sercu miasta 2019”. Dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Kozienice przygotowano bezpłatne warsztaty, zabawy i turnieje, które odbywały się w placówce od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:00 do 16:00. Zajęcia zostały zaplanowane w taki sposób, aby umożliwić ciekawe i bezpieczne spędzenie czasu wolnego dzieciom w wieku szkolnym.

Gry i zabawy na świetlicy

W ramach zajęć świetlicowych codziennie odbywały się gry i zabawy rekreacyjno-sportowe. Chętni mogli zagrać w tenisa stołowego, cymbergaja, darta, piłkarzyki świetlicowe, bilard oraz stare i nowe gry planszowe, edukacyjne i ruchowe, np. szachy, „Zostań strażakiem”, czy „ciepło-zimno”.

Dzieci chętnie układały skomplikowane domino z drewnianych klocków i tworzyły konstrukcję z plastikowych rurek. Zorganizowano też dwubój feryjny – dart i bilard, którego uczestnicy otrzymali nagrody - niespodzianki.

Twórczy zawrót głowy

Podczas warsztatów rękodzieła artystycznego dzieci wykonały wiele oryginalnych prac, takich jak: maskotka z pomponów, wyszywanka, ozdoby z włóczki, skrzat ze skarpetki, medalion ozdabiany techniką dekupaż, papierowy anioł, dekoracje z masy solnej, obraz z tkanin na styropianie, filcowy breloczek, smok z modeliny. Wszystkie wykonane prace uczestnicy mogli zabrać do domu.

Ruch to zdrowie

Dzieci brały udział w zajęciach ruchowych m.in. zabawy i ćwiczenia równoważne i kształtujące sylwetkę na dużych piłkach – „Gym Ball” oraz warsztaty taneczne. Uczestnicy zajęć poznali trzy tańce - krakowiaka, polkę i szota oraz dawne ludowe zabawy muzyczne – „Chodzi lisek”, „Mam chusteczkę”, „Nitka”. Dzieci uczyły się również podstaw gry na instrumentach perkusyjnych podczas zabaw z utworami muzyki poważnej.

Nauka przez zabawę

Zorganizowano również zajęcia popularno-naukowe, podczas których uczestnicy samodzielnie lub grupowo wykonywali wiele doświadczeń i zadań związanych z różnymi dyscyplinami naukowymi. Tematyka tych zajęć to: „balonowe eksperymenty”, „woda jako źródło dźwięku” , „zmysły na wesoło” oraz „złudzenia optyczne”.

Dla wielbicieli motoryzacji przygotowano naukę jazdy i zabawy samochodami zdalnie sterowanymi na specjalnym torze wyścigowym z przeszkodami oraz miejscami parkingowymi. Uczestnicy zajęć uczyli się wykonywania różnych manewrów np. właściwego wchodzenia w zakręty, cofania i jazdy z coraz większą szybkością.

Podróż do baśniowego świata

Wychowankowie uczestniczyli w twórczych warsztatach bajkowych prowadzonych przez Michała Malinowskiego, dyrektora Muzeum Bajek Baśni i Opowieści w Czarnowie. Wychowankowie uważnie słuchali oraz ilustrowali opowieści głosem i gestem pod kierunkiem prelegenta. W drugiej części spotkania, na uczestników przygotowano warsztaty plastyczne - tworzenie przestrzennych ilustracji z papieru oraz drewnianych modeli statków kosmicznych. Spotkanie z opowiadaczem było również okazją do zabaw ruchowych z przywiezionymi przez niego „bajkostworami”.

W przerwach między poszczególnymi warsztatami dzieci mogły odpocząć na świetlicy lub napić się ciepłej herbaty przygotowanej przez pracowników placówki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie