Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kozieniczanie modlili się za tragicznie zmarłych Polaków

Anna GOGUŁA
W niedzielę, w kościele świętego Krzyża, odbyła się msza z udziałem pocztów sztandarowych w intencji ofiar sobotniej katastrofy.
W niedzielę, w kościele świętego Krzyża, odbyła się msza z udziałem pocztów sztandarowych w intencji ofiar sobotniej katastrofy. Zdjęcia archiwum urzędu
Mieszkańcy uczestniczyli w mszach świętych, zapalali też znicze. Na sesji nadzwyczajnej cześć poległym oddali też radni miejscy i powiatu. W Urzędzie Miejskim wystawiono księgę kondolencyjną.

Sprawdziliśmy

Mieszkańcy Kozienic zapalali znicze w intencji ofiar.

Mieszkańcy Kozienic zapalali znicze w intencji ofiar.

Mieszkańcy Kozienic zapalali znicze w intencji ofiar.

Sprawdziliśmy

Księga kondolencyjna wystawiona jest w Urzędzie Stanu Cywilnego. Swoje wpisy można w niej składać w godzinach pracy urzędu: w poniedziałek - 8-17, wtorek-czwartek - 7.30-15.30, piątek - 7.30-14.30. W sobotę wpisów można dokonywać w godzinach 9-18. W niedzielę natomiast księga zostanie ustawiona w kościele świętego Krzyża przez cały dzień.

Od środy, mieszkańcy Kozienic mają możliwość wpisania się do księgi kondolencyjnej.

- W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Lecha Kaczyńskiego oraz pozostałych osób wchodzących w skład delegacji udającej się na uroczystość 70-tej Rocznicy Zbrodni Katyńskiej, wystawiliśmy księgę kondolencyjną. Stoi ona w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kozienicach. Planujemy, że będzie ona wystawiona aż do środy. Następnie Księga zostanie przekazana do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie - powiedział nam Jarosław Traczyk, z Zespołu do spraw Współpracy z Zagranicą i Promocji.

SESJA NADZWYCZAJNA I MSZA

Główne uroczystości związane z upamiętnieniem sobotniej tragedii, odbyły się czwartek. W sali widowiskowej Ogrodu Jordanowskiego, na wspólnej sesji nadzwyczajnej, spotkali się radni miejscy i powiatowi.

- Odczytano list kondolencyjny. Chcieliśmy w ten sposób upamiętnić osoby, które zginęły w sobotniej katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy obecni złożyli też wpisy do księgi kondolencyjnej - powiedział Robert Boryczka, dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu.

Potem radni przenieśli się do kościoła świętego Krzyża, gdzie odprawiona została msza w intencji prezydenta, jego małżonki i pozostałych 94 osób tragicznie zmarłych w Smoleńsku. W kościele pojawiła się tez księga kondolencyjna, do której wpisywali się ludzie uczestniczący we mszy.

PALILI ZNICZE I ORGANIZOWALI APELE

Każdego dnia żałoby mieszkańcy Kozienic palą też znicze przed pomnikiem Papieża Jana Pała II.

- To taki newralgiczny punkt naszego miasta. Widziałem, ze znicze palono również przed krzyżem z kościoła świętej Rodziny. Widzimy, jak mieszkańcy solidarnie tam przychodzą - opowiada Traczyk.

Pamięć ofiar czcili też uczniowie większości szkół w regionie. Odczytywane były apele, przed lekcjami nauczyciele organizowali też minuty ciszy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie