Damian Wiśniewski
AFP / EASTNEWS
AC Milan jest w świetnej formie, a Krzysztof Piątek razem z nim! Włoski klub wygrał 3:0 z Empoli, a Polak dołożył kolejne trafienie dla swojej drużyny.

Milan - Empoli 3:0! Zobacz WIDEO gole na YouTube.

Obie drużyny na ten sezon mają zupełnie inne cele do zrealizowania. Empoli bije się o utrzymanie. Jest na siedemnastym miejscu w tabeli ta walka o pozostanie w Serie A będzie bardzo trudna. Rossoneri z kolei zajmują czwartą lokatę w tabeli i walczą o prawo gry w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. I tę różnicę było dzisiaj widać.

Milan od początku tego spotkania jest zdecydowanie lepszy. Już w pierwszej połowie Bartłomiej Drągowski kilkukrotnie ratował Empoli przed utratą gola, a raz sędzia po konsultacji z VAR anulował trafienie dla Milanu. Było to w dziesiątej minucie gry, a piłkę do bramki zapakował Paqueta. Radość była przedwczesna.

Po przerwie gospodarze jednak udokumentowali swoją przewagę i objęli prowadzenie 3:0. A tak zaczął Piątek!

Milan ruszył rozjuszony nieskutecznością z pierwszej połowy i od razu zaczął strzelać kolejne gole. Najpierw na 2:0 podwyższył Franck Kessie.

A potem na 3:0 strzelił Castillejo.

Przewaga gospodarzy była bezdyskusyjna i my możemy tylko żałować, że Gennaro Gattuso znów nie dał Piątkowi zagrać całego meczu i wprowadził za niego Cutrone. Włoch nie wykorzystał jednej doskonałej okazji do zdobycia gola (później co prawda okazało się, że był spalony, ale pudło z paru metrów od bramki pozostanie pudłem), którą wydaje się, że Polak wykorzystałby bez problemu.

Wynik nie uległ już zmianie, choć jeden raz było tego bardzo blisko. Fabio Borini skierował piłkę do siatki, ale sędzia dopatrzył się w tej akcji spalonego u jednego z jego kolegów i po konsultacji z VAR gola nie uznał.

Milan zwyciężył i ze spokojem może obserwować, co zrobią jego rywale w walce o czołową czwórkę w lidze w sobotę i niedzielę.

Krzysztof Piątek na boisku spędził łącznie 69 minut. Oddał dwa strzały na bramkę (FENOMENALNA skuteczność - dwa strzały i jeden gol), wygrał trzy pojedynki i zaliczył 94 kontakty z piłką.

AC Milan - Empoli FC 3:0 (0:0)
Piątek 49, Kessie 51, Castillejo 67

Składy:

Milan: Donnarumma - Conti, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Bakayoko (Biglia 80), Paqueta (Borini 69) - Castillejo, Piątek (Cutrone 69), Calhanoglu

Empoli: Drągowski - Veseli, Silvestre, Dell’Orco - Lorenzo, Acquah (Ucan 66), Bennacer, Krunić, Pasqual (Pajac 74) - Farias (La Gumina 66), Caputo.

Obszerny skrót meczu

Materiał oryginalny: Krzysztof Piątek gol na YouTube (WIDEO). Zobacz trafienie Polaka! Obszerny skrót meczu Milan - Empoli 3:0 - Echo Dnia Świętokrzyskie