Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Książka "Baśnik" parku Magiczne Ogrody w prestiżowym konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek

Patryk Samborski
Patryk Samborski
"Baśnik" rodzinnego parku tematycznego Magiczne Ogrody ma szanse na zdobycie nagrody lub wyróżnienia w prestiżowym konkursie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. Towarzystwo co roku, od 62 lat, nominuje książki o szczególnie wysokiej wartości wizualnej i koncepcyjnej. Czy nagroda przypadnie w tym roku opowieści o Zoranie i Aragu?

Książka "Baśnik" parku Magiczne Ogrody w prestiżowym konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek

Baśnik to opowieść o miłości, przyjaźni i zazdrości. Ta historia stała się inspiracją do powstania Magicznych Ogrodów, rodzinnego parku tematycznego leżącego w sercu Lubelszczyzny. Baśnik to owoc wielkiej wrażliwości jej autorów i wielu miesięcy pracy. Sylwia Kołsut, Karolina Dejneko są autorkami tekstu książki, ilustracje do niej wykonał Jakub Pieleszek. W gronie twórców jest także Agnieszka Matecka, graficzka komputerowa, oraz lubelska drukarnia Petit.

Można powiedzieć, że jest to klasyczna baśń w arcynowoczesnej oprawie. Wszystko za sprawą symbolicznych ilustracji, niezwykłego doboru kolorów, wycinanek i elementów wypukłych. „Baśnik Magicznych Ogrodów” to książka inne niż wszystkie. Z powodu jej graficznej atrakcyjności, możliwości wielostopniowej interpretacji, a także formatu. Zawiera wiele elementów oryginalnych, w tym czcionkę, która została stworzona specjalnie dla tego wydawnictwa. Książkę można nabyć w sklepie z pamiątkami w Magicznych Ogrodach.

Dlaczego powyższa nominacja jest tak znacząca? Od kilku lat zdobywcy dyplomów opatrują książki na targach banderolą „Nagroda główna w Konkursie PTWK” – jako znakiem najwyższej jakości. Wśród książek nominowanych do nagród i wyróżnień 63 Konkursu Najpiękniejsze Polskie Książki 2022 jest „Baśnik Magicznych Ogrodów”. Książka jest nominowana w kategorii „Książki dla dzieci i młodzieży”.

Celem konkursu jest podnoszenie polskiego edytorstwa do poziomu światowego i wyłonienie najpiękniejszych książek spośród całorocznej produkcji wydawniczej. Premiowane są: koncepcja edytorska, nowatorskie opracowania graficzne, typograficzne i poziom artystyczny ilustracji. Sąd konkursowy – choć zmieniają się jurorzy – dostrzega i honoruje podnoszenie na coraz wyższy poziom produkcji wydawniczej wyróżniających się oficyn wydawniczych.

O randze projektu świadczy fakt, że na rzecz pięknej książki działali i działają wybitni artyści, edytorzy i historycy sztuki. Konkurs popierają także instytucje promujące kulturę. Jest to jedyna w Polsce tego typu impreza, właściwe miejsce konfrontacji poziomu artystycznego ukazujących się corocznie książek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie