Kto spadnie z IV ligi, kto z okręgówki? Znamy terminy meczów barażowych

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
archiwum
W środę, 16 czerwca odbędzie się zaległa kolejka w Tymex Lidze Okręgowej. Na dole tabeli wciąż sporo zagrożonych ekip. Wiele zależy od tego ile ekip spadnie. Losowanie barażów odbyło się we wtorek zarówno w Radomskim jak i Mazowieckim ZPN.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu jest już raczej wszystko jasne. Energia Kozienice jest blisko bezpośredniego awansu, zaś LKSPromna ma do lidera cztery punkty i wszystko wskazuje na to, że zagra w barażach.
Na dole tabeli wielki galimatias. Czwarta liga w przyszłym roku ma liczyć dwie grupy po 18 zespołów. To sprawia, że do naszej okręgówki już spadły: Radomiak II, Proch Pionki i Mazowsze Grójec. Jeśli Broń Radom utrzyma się w trzeciej lidze, to Warka zagra w trójmeczu barażowym z Makowianką Maków i Zniczem II Pruszków.
Na obecną chwilę z ligi okręgowej spadają zespoły z miejsc 13-18. Jeśli LKS Promna nie wygra barażów, a również Warka nie zdoła się utrzymać, to wtedy spadną nawet ekipy z miejsca 11 - 18. Już teraz z ligi spadły:Iłżanka Kazanów, Mogielanka Mogielnica Zodiak Sucha, Iskra Gózd i Zawisza Sienno. Mają jeszcze o co walczyć Zwolenianka i Centrum Radom. Nieoficjalnie sporo się mówi o tym, że czwarta liga mazowiecka w następnym sezonie liczyć będzie dwie grupy po 20 zespołów. Taki projekt został złożony w Mazowieckim Związku Piłki Nożnej i nowy zarząd ma go rozpatrywać w czwartek, 17 czerwca. Gdyby tak się stało, to utrzyma się nie tylko Warka, ale też prawdopodobnie Mazowsze Grójec, a z ligi okręgowej spadłyby zespoły z miejsc 15-18.

Zestaw par, zaległej, 20 kolejki, 16 czerwca: Iłżanka Kazanów - Oronka Orońsko (godz. 17), Powiślanka Lipsko - Iskra Gózd (17), Energia Kozienice - Zwolenianka Zwoleń (17), LKS Promna - Królewscy Jedlnia (17), Gryf Policzna - Mogielanka Mogielnica (17), Szydłowianka Szydłowiec - Centrum Radom (17), Drogowiec Jedlińsk - Orzeł Wierzbica (17.30), Pilica Nowe Miasto - Zawisza Sienno (18), Jodła Jedlnia - Zodiak Sucha (18).

Losowanie barażów o utrzymanie w czwartej lidze:
I mecz, niedziela, 20 czerwca godz. 15; Znicz II Pruszków - KS Warka,
II mecz, środa, godz. 18, KS Warka - Makowianka Maków,
III mecz, sobota, 26 czerwca, godz. 17.30, Makowianka - Znicz II.

Klasa A- mecze barażowe o awans do Tymex Ligi Okręgowej
Mecz nr. 1 - wicemistrz klasy A, grupa 2 - wicemistrz klasy A grupa 1 - 30 czerwca, godz. 18
Mecz nr 2 - wicemistrz klasy A, grupa 1 - wicemistrz klasy A, grupa 2 - 3 lipca godz. 18

Klasa B - mecze barażowe o awans do klasy A
Mecz nr. 1 - wicemistrz klasy B, grupa 1 - wicemistrz klasy B, grupa 2 - 26 czerwca godz. 17
Mecz nr. 2 - wicemistrz klasy B, grupa 2 - wicemistrz klasy B, grupa 1 - 3 lipca godz. 17

Ewentualny mecz o utrzymanie w klasie A
Mecz nr. 1 - grupa I - grupa II - 30 czerwca godz. 18
Mecz nr. 2 - grupa II - grupa I - 3. lipca, godz. 18.

Tokio Flesz

Wideo

Dodaj ogłoszenie