Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kuba Urbański, lider zespołu Playboys, był gościem starosty radomskiego na spotkaniu wójtów i burmistrzów w sprawie dróg

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Muzyk, lider zespołu Playboys Kuba Urbański, zabrał głos w sprawie inwestycji drogowych na spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Radomiu.
Muzyk, lider zespołu Playboys Kuba Urbański, zabrał głos w sprawie inwestycji drogowych na spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Radomiu. Starostwo Powiatowe w Radomiu
W Starostwie Powiatowym w Radomiu odbyło się niedawno spotkanie burmistrzów, wójtów z władzami powiatu. Tematem były drogi. Podsumowano dotychczasową współpracę, dyskutowano na temat kolejnych inwestycji. Ku zaskoczeniu wszystkich pojawił się również Kuba Urbański… wokalista znanego zespołu Playboys i też zabrał głos w sprawie dróg.

W 2023 roku Powiat Radomski realizował 18 zadań inwestycyjnych związanych z drogami, na które wydano ponad 50 milionów złotych.

– Jestem bardzo wdzięczny wójtom i burmistrzom z naszego powiatu, za to, że współpracują, angażują się i na miarę swoich możliwości wspomagają finansowo te inwestycje – zaznaczył Waldemar Trelka, starosta radomski.

Joanna Chojnacka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych podsumowała ostatnie miesiące związane z inwestycjami. Warto przypomnieć, że 11 milionów złotych pozyskano z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, 7 milionów z budżetu państwa, 1,4 miliona z budżetu województwa mazowieckiego, zaś około 3,8 miliona złotych przekazały poszczególne gminy.

Już wiadomo, że w 2024 roku realizowanych będzie dziewięć projektów. Między innymi nastąpi przebudowa drogi Ruda Wielka – Dąbrówka Warszawska (gmina Wierzbica). Będzie kontynuacja drogi Gębarzów – Polany (przez gminy Kowala, Skaryszew), odcinek drogi w Sokołach (gmina Pionki), Wolanów – Kończyce, czy też Kłonów – Rawica.

Rozmowy o budowie dróg w powiecie radomskim z udziałem Kuby Urbańskiego

Dużym zaskoczeniem było pojawienie się na spotkaniu Kuby Urbańskiego, znanego muzyka, wokalisty zespołu discopolowego Playboys. Traf chciał, że w imieniu mieszkańców Skaryszewa przyjechał do Starostwa rozmawiać na temat drogi powiatowej, konkretnie ulicy Mickiewicza. Od niedawana właśnie ten odcinek przestał być wojewódzki, a stał się odcinkiem drogi powiatowej.

Mamy ogromny problem z tą ulicą w Skaryszewie, zwłaszcza gdy odbywa się msza w kościele. Ludzie zostawiają samochody wzdłuż pasa drogowego, na trawnikach. Jest wtedy bardzo niebezpiecznie, dlatego prosimy o zrobienie parkingu lub zatoczki przy tej ulicy

– apelował Kuba Urbański.

Władze powiatu zadeklarowały, że zajmą się tematem ulicy Mickiewicza w Skaryszewie.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie