Tomasz Dębek
Legia Warszawa - Stal Mielec
Legia Warszawa - Stal Mielec fot. adam jankowski / polska press
Legia Warszawa przegrała 2:3 ze Stalą Mielec w ostatnim meczu rundy jesiennej. Wszystkie bramki Wojskowi stracili po rzutach karnych, które wywalczył były legionista Łukasz Zjawiński.

Legia Warszawa była zdecydowanym faworytem meczu ze Stalą Mielec. Ostatnie spotkanie w 2020 roku miało być dla drużyny Czesława Michniewicza okazją na efektowny występ przed przerwą zimową. Emocji nie zabrakło, ale beniaminek postawił mistrzowi Polski bardzo trudne warunki.

Już po pięciu minutach Stal prowadziła 1:0. Tuż przy linii pola karnego w niegroźnej sytuacji faulował Artur Jędrzejczyk, a rzut karny wykorzystał Maciej Domański. 20 minut później było już 2:1 dla Legii. Najpierw po składnej akcji wyrównał Bartosz Slisz, później najlepiej w polu karnym odnalazł się Tomas Pekhart, który strzałem piętą pokonał Michała Gliwę. Było to 13. trafienie Czecha w 13. meczu ligowym tego sezonu. W końcówce pierwszej części gry Stal strzeliła jednak drugiego gola po kolejnym karnym Domańskiego (tym razem faulował Mateusz Wieteska). Legia pomimo imponujących statystyk posiadania piłki (79%) schodziła do szatni tylko z remisem.

W drugiej połowie prowadzenie znów objęła Stal. Jakże by inaczej, po strzale z karnego. Tym razem nie wykonywał go zmieniony w przerwie Domański, tylko były zawodnik juniorów i rezerw Legii Grzegorz Tomasiewicz. Skutek był jednak taki sam, Artur Boruc musiał wyciągać piłkę z siatki. Swoją drogą, za każdym razem faulowany był inny były legionista, Łukasz Zjawiński. Niedługo później zapowiadało się na kolejną jedenastkę po zagraniu ręką jednego z obrońców gości. Sędzia Bartosz Frankowski obejrzał jednak powtórkę na VAR i karnego nie podyktował.

W końcówce meczu przewagę mieli gospodarze, ale nie byli w stanie przełożyć jej choćby na remis. Rundę jesienną kończą więc porażką. Wykorzystać może to Raków Częstochowa. Wygrana w niedzielnym spotkaniu z Piastem Gliwice da drużynie Marka Papszuna pozycję lidera na koniec roku.