Lekkoatleci Optimy Radom zdobyli cztery medale na mistrzostwach Polski. To wychowankowie trenerów Artura i Anety Błasińskich Zobacz zdjęcia

Włodzimierz Łyżwa
Wiktor Janduła (w środku) został złotym medalistą na dystansie 2000 metrów.
Wiktor Janduła (w środku) został złotym medalistą na dystansie 2000 metrów. rltl optima radom
W ostatni weekend 15 osobowa reprezentacja klubu Radomskiego Ludowego Towarzystwa Lekkoatletycznego Optima Radom walczyła o medale na Halowych Mistrzostwach Polski w kategoriach junior młodszy i junior.

Najważniejsza impreza sportowa dla tych sportowców odbyła się w Rzeszowie na nowej hali lekkoatletycznej. Startowało na zawodach 1200 zawodników, reprezentujących 200 klubów z całej Polski. Wśród tak licznego grona zawodników nasi reprezentanci wypadli znakomicie.
Wiktor Janduła został złotym medalista na dystansie 2000 metrów, srebra przypadły Julii Adamczyk w skoku w dal i Natalii Szczęsnej w 60 metrów przez płotki. Na tym samym dystansie Wiktoria Gadajska w debiucie na tak ważnej imprezie zajęła trzecie miejsce.

Pozostałe miejsca naszych zawodników. Adam Bajorski 5 miejsce na 3000 metrów, Piotr Abramczyk 11 miejsce na 2000 metrów, Nikola Brożyna 7 miejsce w biegu na 60 metrów przez płotki, Kacper Jedynak 8 miejsce w trójskoku, Julia Walczak 13 miejsce na 2000 metrów, Jakub Abramczyk 10 miejsce na 1000 metrów, Amelia Kuciewicz 10 miejsce w trójskoku, Tomasz Gizicki 8 miejsce na 60 metrów, Dorota Fałdrowicz 15 miejsce w biegu na 1500 metrów, Hubert Kolasiński 14 miejsce na dystansie 60 metrów przez płotki, Maciej Bednarczyk 8 miejsce w skoku w dal.

Wszyscy startujący na Mistrzostwach Polski to wychowankowie trenerów Artura i Anety Błasińskich.