Lekkoatleci z powiatu szydłowieckiego rywalizowali w Biegu Mikołajkowym w Radomiu

Piotr Stańczak
Kacper Stopa ze szkoły w Majdowie był czwarty.
Kacper Stopa ze szkoły w Majdowie był czwarty. Archiwum prywatne
W niedzielę 4 grudnia w Radomiu odbyła się trzecia edycja Biegu Mikołajkowym. Dobre występy zaliczyli w tych zawodach lekkoatleci z powiatu szydłowieckiego.

Imprezę organizowało Stowarzyszenie Biegiem Radom. W wyścigu głównym na trzy kilometry na najniższym stopniu podium uplasował się Karol Grabda z Mirowa Starego, który legitymował się wynikiem 9.59.

Szósty w open był Tomasz Orman z Szydłowca, który zwyciężył w swojej kategorii do lat 60 (czas 10.17). W tej samej grupie wiekowej trzeci wynik miał Krzysztof Stopa z Ciechostowic (gmina Szydłowiec, osiągnął czas 12.47). O dwie sekundy lepszy rezultat uzyskał Michał Stopa, pochodzący z tej samej miejscowości, który był 38. w open. Czwartą pozycję w biegu uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych zajął Kacper Stopa, czwartoklasista ze szkoły w Majdowie, jedna z nadziei szydłowieckiej lekkiej atletyki.

Wyścig główny ukończyło ponad 50 osób. Start i meta znajdowały się w radomskim Parku imienia Tadeusza Kościuszki. Organizatorzy i uczestnicy tradycyjnie wspomagali także charytatywną akcję - Szlachetną Paczkę - dla ubogich i potrzebujących rodzin.