Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Młodzików. Radom bez medalu

/W.Ł./
Karolina Wilk z ZTE Radom w konkursie skoku wzwyż zajęła czwarte miejsce.
Karolina Wilk z ZTE Radom w konkursie skoku wzwyż zajęła czwarte miejsce. Łukasz Wójcik
Nie udało się zdobyć reprezentantom Radomia medalu na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski młodzików. Zawody rozegrano w ten weekend na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Narutowicza 9 w Radomiu.

Miała najlepszy wynik
Najbliżej medalu była Karolina Wilk w skoku wzwyż. Nasza reprezentantka w stawce 20 zawodniczek legitymowała się najlepszym wynikiem 168 centymetrów. Powtórzenie takiego rezultatu dałoby srebrny medal. Niestety zawodniczka ZTE Radom skoczyła tylko 163 centymetry i zajęła najgorsze dla sportowca miejsce czwarte. Wysokość tę pokonała w drugiej próbie. Trzy razy strąciła poprzeczkę na wysokości 166 centymetrów. Wygrała Martyna Lewandowska (MLKL Płock) 171 cm, druga była Kamila Ferenc (Orlica Domaniów) 166 cm, trzecia Weronika Stefaniuk (Hermes Gryfino) 166 cm. Szkoda, zaledwie kilka centymetrów zabrakło do upragnionego medalu.

Jedenaste i dwunaste miejsce
W rzucie oszczepem startowała Patrycja Rdzanek z ZTE Radom. Patrycja rzutem na odległość 32 metry i 47 centymetrów uplasowała się na jedenastym miejscu. Mistrzynią Polski została Maria Szramik (Fenix Słupsk) z wynikiem 46 metrów.
Jakub Potępski z ZTE Radom pchnął kulą na odległość 12 metrów i 78 centymetrów. Ten wynik dał naszemu zawodnikowi dwunaste miejsce. Mistrzem Polski został Kornel Warszawski (Orkan Ostrzeszów) 16 metrów i 13 centymetrów.

Nie przebrnęli eliminacji
Pozostali nasi lekkoatleci w biegach nie zakwalifikowali się do finałów. Nie przebrnęli eliminacji.
W biegu na 100 metrów młodzików, Bartosz Płaza z czasem 12.29 sekundy zajął 21 miejsce. Mistrzem Polski został Mateusz Wróbel ze Starówki Busko-Zdrój z czasem 11.48 sekundy. W biegu na 100 metrów przez płotki młodziczek Anna Karaś z ZTE Radom z czasem 16.34 sekundy była osiemnasta. Złoty medal zdobyła Julia Ziembicka (Victoria Racibórz) 15.25 sekundy. Trzech zawodników ZTE Radom wystartowało na 110 metrów przez płotki. Żadnemu nie udało się wejść do finału. Olgierd Michniewski z czasem 16.51 sekundy był 11, Jakub Wolny z czasem 17.01 sekundy był 15, a Jakub Maciaszczyk z czasem 17.71 sekundy zajął 18 miejsce. Mistrzem Polski został Ludwik Janowski (MKS Aleksandrów Łódzki) 15.41 sekundy.

W mistrzostwach, które zwane były także Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego wystartowało około 800 osób.