Lekkoatletyka. Prezydent Radomia Radosław Witkowski spotkał się z medalistami mistrzostw Polski z klubu RLTL Optima Radom

Damian Wiśniewski
Anna Wróblewska/Urząd Miejski
Prezydent Radomia Radosław Witkowski spotkał się z medalistami mistrzostw Polski w lekkoatletyce, które odbyły się niedawno w Suwałkach. Przypomnijmy, że zawodnicy klubu RLTL Optima Radom zdobyli na nich osiem medali.

Radomianie zdobyli na mistrzostwach Polski trzy złote medale, trzy srebrne i dwa brązowe. W klasyfikacji medalowej zajęli drugie miejsce.

Złote medale zdobyli: Martyna Kotwiła w biegu na 200 metrów, Patryk Kozłowski w biegu na 5000 metrów i Izabela Smolińska w biegu na 400 metrów przez płotki.

Srebrne medale zdobyli: Mateusz Gos w biegu na 5000 metrów, Aneta Rydz w skoku wzwyż i sztafeta 4x100 m w składzie: Martyna Kotwiła, Natalia Wosztyl, Izabela Smolińska i Martyna Osińska

Brązowe medale zdobyli: Martyna Kotwiła w biegu na 100 metrów i Patryk Kozłowski w biegu na 1500 metrów.

Takie spotkania to czysta przyjemność! Dziś miałem okazję osobiście pogratulować zawodnikom RLTL Optima Radom, którzy z ostatnich 98. PZLA Mistrzostwa Polski Suwałki 2022 przywieźli aż 8⃣ medali, w tym 3 złote, a także ich trenerom! To ogromny sukces radomskiego sportu i samej dyscypliny! Dziękuję za to, że tak pięknie promujecie nasze miasto! Serdecznie gratuluję i życzę Wam dalszych sukcesów nie tylko na krajowej, ale także międzynarodowej arenie! - napisał na swoim profilu na portalu facebook.com prezydent Radomia, Radosław Witkowski.