Lepsi do przerwy. Polska - Serbia 0:0

SAW
Po remisie tydzień temu w Kielcach z Finlandią 0:0, w środę piłkarska reprezentacja Polski zremisowała bezbramkowo w austriackim Kufstein z Serbią, finalistą piłkarskich mistrzostw świata.

Polska - Serbia 0:0
Polska: Fabiański - Piszczek (68. Jodłowiec), Wojtkowiak, Glik, Sadlok - Błaszczykowski (89. Matuszczyk), Dudka, Mierzejewski, Peszko (77. Rybus) - Lewandowski (90. Sobiech), Nowak (71. Cetnarski).

Kartki. Żółte: Peszko, Wojtkowiak (Polska) - Petrović (Serbia). Sędziował: Dietmar Drabek (Austria). Widzów: 4000.

Mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach, przy ciągle padającym deszczu. Trener Franciszek Smuda dokonał kilku zmian w stosunku do meczu z Finlandią i w podstawowym składzie zagrali Kamil Glik, Maciej Sadlok, Sławomir Peszko i Dawid Nowak, a w bramce zgodnie z zapowiedziami stanął Łukasz Fabiański.

Przed przerwą to Polscy byli lepsi od finalistów mistrzostw świata i w 17 minucie mieli znakomitą okazję na zdobycie prowadzenia, ale po rzucie rożnym i strzale z kilku metrów Roberta Lewandowskiego piłkę z linii bramkowej wybił Aleksandar Kolarov. Po zmianie stron do głosu doszli Serbowie i kilka razy Łukasz Fabiański był w opałach. Najlepszą okazję mieli w 73 minucie, gdy Marko Pantelić z bliska nie trafił do bramki.

Teraz przed drużyną Franciszka Smudy najtrudniejsza przeprawa. 8 czerwca w Murcji zagrają z mistrzem Europy - Hiszpanią, dla której będzie to generalny sprawdzian przed rozpoczynającym się 11 czerwca Mundialem w RPA.

Materiał oryginalny: Lepsi do przerwy. Polska - Serbia 0:0 - Echo Dnia Świętokrzyskie