Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Licealiści z Radomia w programie "Mam Haka na Raka"

/inia/
Czwórka hakowiczów z nauczycielką biologii. Od lewej: Rafał Sadowski, Honorata Kotkowska, Ewa Kasińska, nauczycielka biologii, Klaudia Trzos i Monika Gryza.
Czwórka hakowiczów z nauczycielką biologii. Od lewej: Rafał Sadowski, Honorata Kotkowska, Ewa Kasińska, nauczycielka biologii, Klaudia Trzos i Monika Gryza. E.Witkowska
Są młodzi, kreatywnii szerzą wiedzę o chorobach nowotworowych. Licealiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 4 w Radomiu zakwalifikowali się do drugiego etapu programu "Mam Haka na Raka". W zmaganiach wzięło udział 655 szkół z całej Polski, radomscy uczniowie znaleźli się w setce wybranych.

"Mam haka na raka"

"Mam haka na raka"

Program "Mam Haka na Raka" to ogólnopolski program kierowanym do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Jego rolą jest umiejętne zaangażowanie młodzieży w proces edukacyjny związany z profilaktyką nowotworową.
Głównym zadaniem postawionym przed młodymi ludźmi jest zorganizowanie działań lokalnych oraz zaprojektowanie kampanii społecznej, której odbiorcami będą ich bliscy.
Celem programu jest wykształcenie w polskim społeczeństwie postaw prozdrowotnych, a także zmiana nastawienia Polaków wobec chorób nowotworowych: sprawienie, by przestali uciekać od problemu, a zamiast tego zapobiegali chorobie poprzez odpowiednią profilaktykę.

Honorata, Klaudia, Monika i Rafał - uczniowie z XII Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Radomiu zaangażowali się na całego w proces edukacyjny związany z profilaktyką nowotworową.

Do udziału w programie namówiła ich Ewa Kasińska, nauczycielka biologii w liceum.

- Nie trzeba nas długo przekonywać, chętnie bierzemy udział w tego rodzaju przedsięwzięciach - tłumaczą uczniowie. - Zresztą warto jest pomagać, bo może i my będziemy potrzebować tej pomocy, ale najpierw chcemy wszystkich uświadamiać, przekonywać do badań i znaleźć pomysł na walkę z nowotworami.

Pracy było sporo. Licealiści musieli przygotować spotkania interaktywne z onkologami i uczestniczyć w internetowych wykładach na temat nowotworów.

- Na tej podstawie powstały prezentacje multimedialne i ulotki i lekcje z wykorzystaniem wiedzy o nowotworach - wylicza Ewa Kasińska.

W środę, 15 kwietnia "hakowicze" wzięli udział w przedstawieniu dla pozostałych uczniów szkoły. Zaangażowali się w nie również koledzy z klasy.

- Genialnie im to wyszło - chwali uczniów Jolanta Brandt, wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 4 w Radomiu. - Sprawy tak trudne i poważne, jakimi są choroby nowotworowe, potrafili przedstawić z humorem, ale i dosadnie.

W piątek, 17 kwietnia, czwórka uczniów wraz z nauczycielką jedzie do Warszawy uczyć się, jak profesjonalnie przeprowadzać kampanię.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie