Lider z Mielca był lepszy

/W.Ł./
W dziewiątej kolejce spotkań I ligi grupy B Stal Mielec pokonała AZS Politechnikę Radomską Radom 35:29 (19:15).

Stal Mielec - AZS Politechnika 35:29 (19:15).

Stal: Jarosz, Turowski - Sobut 10, Mróz 7, Janyst 6, Przybylski 3, Mochocki 2, Wilk 2, Kubisztal 2, Kandora 1, Galek 1, Krzysztofik 1. Kary: 14 minut.

AZS: Drabik, Kowalski - Kulik 6, Sieczka 6, Mroczek 6, Kalita 4, Świeca 3, Dąbrowski 2, Guzik 2, Stegliński 0, Cupryś 0, Kanar, Baćmaga. Kary: 6 minut.

Nie dali rady szczypiorniści AZS Politechnika liderowi w jego hali. Po momentami dobrym spotkaniu, podopieczni trenera Romana Trzmiela przegrali tylko sześcioma golami. Katem "akademików" okazał się były zawodnik Eltastu Radom Grzegorz Sobut, który rzucił dziesięć bramek.
Początek spotkania, to dwie bardzo dobre interwencje bramkarza Karola Drabika, który odbił rzuty Sobuta i Michała Przybylskiego. Do 9 minuty pojedynek miał wyrównany charakter. Po rzucie Daniela Kulika, było tylko 6:5 dla Stali. Ale na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy już 16:10. W 43 min. po rzutach Sobuta na tablicy pojawił się wynik 27:18 i wiadomo było, że lider zainkasuje kolejne dwa punkty.

W innych meczach: Żagiew Dzierżoniów - MTS Chrzanów 39:26, Gwardia Opole - ASPR Zawadzkie 30:30, AZS AWF Katowice - Powen Zabrze 23:39, Vive II Kielce - Wisła Sandomierz 32:22, Viret Zawiercie - AZS AWF Biała Podlaska 35:29.