Liga Siatkówki Kobiet. E.Leclerc Radomka Radom przegrała w pięciu setach z BKS Stal w Bielsku-Białej

Sonia Kubacka, środkowa bloku radomskiej drużyny.
Sonia Kubacka, środkowa bloku radomskiej drużyny. E.Leclerc Radomka Radom.
W piątej kolejce, Ligi Siatkówki Kobiet, E.Leclerc Radomka Radom przegrała z BKS Stalą w Bielsku-Białej. Była to piąta porażka radomskiej drużyny w tym sezonie.

BKS Stal Bielsko-Biała - E.Leclerc Radomka Radom 3:2 (22:25,13:25, 28:26, 25:20, 16:14)
E.Leclerc Radomka: Szpak 2, Azizova 20, Jerkov 17, Mucha 2, Lazcano 11, Kubacka 9, Witkowska (libero) oraz Bodasińska (libero), Biała 0, Bałuk 10, Szczepańska-Pogoda 3, Zaborowska 0, Bałucka 0.
MVP: Magdalena Kowalczyk (BKS Stal).

Jacek Skrok, trener E.Leclerc Radomki Radom na mecz z BKS Stalą desygnował najmocniejszy skład, na czele z Juliettą Lazcano, środkową bloku, reprezentantką Argentyny.

Pierwszy set zaczął się źle, wręcz fatalnie, od prowadzenia BKS Stal 4:0. Pierwszy punkt dla radomskiego zespołu zdobyła Mia Jerkov. Radomianki szybko wyrównały po 6. Po asie Julietty Lazcano wyszły pierwszy raz na prowadzenie 11:10. Później zrobiło się 18:14, 20:16 dla E. Leclerc Radomki i cały wygrany set do 21. W tej partii najwięcej osiem punktów dla radomskiej drużyny zdobyła Mia Jerkov.

Druga partia tylko wyrównana do stanu po 5. Później z każdą piłką radomianki uciekały z wynikiem i szybko 13:8, 18:10, 23:12. Ostatni punkt radomianki zdobyły po zepsutej zagrywce jednej z siatkarek BKS Stal. W drugim secie najwięcej osiem punktów dla E.Leclerc Radomki zdobyła Marharyta Azizova.

Po wygraniu dwóch setów, podopieczne trenera Jacka Skroka zdobyły pierwszy punkt w tym sezonie w Lidze Siatkówki Kobiet.

Trzeciego seta radomianki rozpoczęły od prowadzenia 4:1. Gospodynie jednak wyrównały i wyszły na prowadzenie 14:11. Z kolei radomianki zdobyły kilka punktów i na tablicy wyników było już po 16. Później grano punkt za punkt. Radomianki miały trzy piłki meczowe, ale seta na przewagi wygrały gospodynie do 26.

Czwarta partia zaczęła się od prowadzenia 6:4 BKS Stal. W tym momencie na parkiet weszły, atakująca Majka Szczepańska-Pogoda i rozgrywająca Paulina Zaborowska. Obie siatkarki weszły na kilka piłek i zaraz wróciły atakująca Marharyta Azizova i rozgrywająca Paulina Szpak. Po asie serwisowym Mia Jerkov, radomianki wyszły na prowadzenie 12:11. Z kolei po asie Olivii Różański, BKS Stal wyszedł na prowadzenie 15:13. Po skutecznym ataku z prawego skrzydła Marharyty Azizovej na tablicy pojawił się wynik po 18. Nerwowo było w końcówce seta, którego wygrała Stal do 20.

W piątym secie po autowym ataku Marharyty Azizovej, gospodynie już prowadziły 7:4. Na zmianę stron boiska, BKS Stal schodził prowadząc 8:5. Na placu gry pojawiły się atakująca Majka Szczepańska-Pogoda i rozgrywająca Paulina Zaborowska. Później było jeszcze gorzej, bo 10:6 dla gospodyń. Radomianki jeszcze raz zerwały się do ataku i ze stanu 13:10 zrobiło się 13:12, a później 14:14. Dwie ostatnie piłki zdobyła Magdalena Kowalczyk i całego seta 16:14 wygrały gospodynie.

Ciekawostką tego meczu było, że komisarzem był Andrzej Skorupa z Radomia, a kwalifikatorem Krzysztof Strzylak także z Radomia.

[ZDJĘCIA] Radomskie cheerleaderki są coraz lepsze i prezentują poziom ekstraklasowy!

QUIZ. Radomskie gwiazdy sportu. Potrafisz ich rozpoznać?

Radomiak Radom. Kadra na sezon 2019/2020. Oto pełny skład "zielonych" na nowe rozgrywki w Fortuna 1 Ligi

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

TOP 20! Najciekawsze letnie transfery w klubach regionu radomskiego!

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma